تدوین دستورالعمل مبانی معماری «اسلامی – ایرانی»

0

قائم‌مقام معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: با آغاز به کار شرکت شهربان و حریم‌بان، ساخت‌وسازهای غیرمجاز در محدوده حریم شهر تهران به شکل قابل قبولی کنترل شده است.
سعید غفرانی با اشاره به تاثیر راهکارهای اتخاذ شده برای کنترل ساخت‌وسازهای غیرمجاز به‌وی‍ژه در حریم شهر تهران به شهر گفت:به‌کارگیری تیم‌های شهربان و حریم‌بان تاثیر مثبتی را در کنترل ساخت‌وسازهای غیرمجاز داشته به‌طوری که با آغاز به کار تیم‌های این شرکت، ساخت‌وسازهای غیرمجاز در تهران و محدوده حریم به شکل قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.
قائم‌مقام معاونت شهرسازی و معماری با تایید کاهش آمار صدور پروانه‌های ساختمانی درسال ۱۳۸۸ گفت: براساس آمار موجود، صدور پروانه در سال‌جاری کاهش ۵۰ تا۶۰ درصدی را نشان می‌دهد که دلایل بروز آن را می‌توان بعضا رکود بازار ساخت‌وساز و خریدوفروش املاک متاثر از بحران اقتصادی جهان برشمرد.
او در ادامه درباره زمان ابلاغ دستورالعمل مبانی معماری «اسلامی – ایرانی» گفت: هم‌اینک این دستورالعمل در مورد مساجد تهیه و ابلاغ شده و درخصوص سایر ساختمان‌ها نیز با توجه به کاربری‌های متفاوت آنها، دستورالعمل‌های جداگانه‌ای در دست تدوین است که پس از تکمیل ابلاغ خواهد شد.
غفرانی با بیان اینکه به‌منظور تدوین دستورالعمل مبانی معماری «اسلامی – ایرانی» توجه به کاربری‌های متفاوت ساختمان‌ها از جمله مسکونی، تجاری، اداری و… ضرورت دارد، گفت: از این‌رو برای ایجاد هماهنگی در تدوین این‌ دستورالعمل‌ها فرآیندی است که طبیعتا به زمان بیشتری نیاز خواهد داشت.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.