تدوین استراتژی صادرات ایران به چین

0

نایب رئیس اتاق مشترک بازرگانی و صنایع ایران و چین گفت: حجم مبادلات فعلی ایران و چین، برنامه ریزی شده نیست و در صورت تدوین استراتژی مشخص برای ارتقای آن، رقم فعلی دوبرابر می شود.
به گزارش مهر، مجیدرضا حریری در جمع خبرنگاران گفت: هیچ فردی در بخش دولتی و خصوصی، تاکنون نگاه صادراتی به چین نداشته است اما اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران و چین همواره نگاه بر ارتقا حجم روابط داشته است، این درحالی است که معتقدیم حجم مبادلات ایران و چین، بدون برنامه به رقم فعلی رسیده و اگر برنامه ریزی استراتژیکی برای این امر داشته باشیم، به طور قطع حجم مبادلات دوبرابر خواهد شد.
نایب رییس اتاق مشترک بازرگانی و صنایع ایران و چین افزود: به نظر می رسد حرکت با برنامه در روابط تجاری ایران و چین، سهم ایران را از صادرات به این کشور، افزایش می دهد.
وی تصریح کرد: بر همین اساس، اتاق ایران و چین به اساتید دانشگاههای مختلف و معتبر کشور سفارش داده است تا مطالعاتی را بر روی روابط ایران و چین و نیز ارتقا حجم آن، صورت داده و در سمینار بررسی چالشهای پیش روی صادرات ایران به صورت مقاله، ارایه دهند.
به گفته حریری، در حال مذاکره با طرف چینی هستیم تا هرسال یک نفر را که پایان نامه دکترای خود را به موضوع تجارت ایران و چین اختصاص می دهد، بورسیه کنیم. این درحالی است که ۱۵دانشگاه چین، در رده ۵۰ دانشگاه بین المللی دنیا هستند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.