طرح تراموای برقی آمستردام ارائه شده توسط UNStudio

0
تراموای برقی

UNStudio تصاویری از طرح تراموای برقی که غرب و شمال آمستردام را به هم متصل می کند، ارائه داده است. طرح حمل و نقل تمام برقی، آمستردام را مرکز نوآوری اروپا خواهد ساخت. سرمایه گذاران این پروژه، Bas Dekker و Willem Wessels می باشند که در سال ۲۰۱۵ این طرح را ارائه دادند و این پروژه تا سال ۲۰۲۵ اجرا خواهد شد.

تراموای برقی با مسافتی حدود ۱٫۵ کیلومتر، دو منطقه مسکونی پرجمعیت آمستردام غربی و آمستردام شمالی را از طریق سیستمی شامل سه دکل باریک و دو ایستگاه به هم پیوند می دهد. بسته به الگوی رشد مناطق اطراف، تراموای برقی برای تأمین ایستگاه سوم برنامه ریزی کرده است.

به منظور عبور کشتی های بزرگ از زیر مسیر تراموای برقی روی آب، دکل ها ارتفاعی بین ۴۶، ۱۰۵ و ۱۳۶ متر دارند.

ایستگاه غربی آمستردام یک مرکز شهری پر جنب و جوش شامل رستوران ها و … می باشد.

Ben van Berkel، سرمایه گذار این پروژه، می گوید: “تراموای برقی، یک سیستم حمل و نقل عمومی می باشد. این سیستم بسیار سریع بوده و برای دانش آموزان، دوچرخه سواران، مسافران، ساکنان و بازدیدکنندگان مناسب می باشد. در آمستردام با وجود پل ها و متروی جدید، نیاز رو به رشدی برای ارتباطات از طریق تراموای برقی وجود دارد. وجود این راه ارتباطی هوایی به توسعه کل منطقه کمک خواهد کرد. حمل و نقل هوایی، فشار ترافیک شبکه حمل و نقل موجود روی زمین را کاهش می دهد. این سیستم به افراد فرصت می دهد تا شهرشان را در شرایطی جدید مشاهده کنند.”

طی مسافت مورد نظر با تراموای برقی، با سرعتی بیشتر از ۲۰ کیلومتر بر ساعت، کمتر از ۵ دقیقه طول خواهد کشید. هر کابین ظرفیت ۳۲ تا ۳۷ مسافر را خواهد داشت و همچنین کابین های اضافی برای حمل دوچرخه ها در نظر گرفته شده است که ظرفیت ۶ دوچرخه را دارد.

تراموای برقی

تراموای برقی

تراموای برقی

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.