تزریق پول به بازار باعث تشدید تورم می‌شود

0

یک کارشناس مسکن با بیان اینکه در کشور ما تورم و افزایش قیمت‌ها همیشه نتیجه برعکس داشته و باعث رونق می‌شود، تصریح کرد: با هدفمند کردن یارانه‌ها قیمت کلیه کالاها افزایش می‌یابد و به تبع آن قیمت مسکن نیز رشد می‌کند.
دکتر شهریار شقاقی کارشناس مسکن در گفت‌وگو با ایسنا، درباره تاثیر اجرای لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها بر بخش مسکن اظهار داشت: اگر از نظر اقتصاد جهانی نگاه کنیم اجرای این طرح باید باعث رکود در بازار مسکن شود چراکه بر اثر اجرای آن از قدرت خرید مردم کاسته و تقاضا نیز کاهش می‌یابد.
شقاقی با اشاره به اینکه اجرای لایحه رکود موجود در بازار مسکن را تشدید نمی‌کند، گفت: بر اثر اجرای لایحه خرید و فروش در بازار مسکن توسط اقشار دهک‌های بالای جامعه افزایش می‌یابد و این امر باعث تورم خواهد شد. زیرا سرمایه‌گذاران دو سال است که در بخش مسکن سرمایه‌گذاری نکرده‌اند و در شرایطی که در جامعه صحبت از تورم مسکن مطرح باشد سرمایه‌گذاران اقدام به سرمایه‌گذاری کرده و در نتیجه تزریق پول به بازار باعث تشدید تورم می‌شود.
این کارشناس مسکن با اعلام اینکه طی هفته‌های گذشته بازار مسکن تا حدودی دچار تحرک شده است، خاطرنشان کرد: اگر سرمایه‌ها وارد این بازار شود حداقل نتیجه آن افزایش قیمت‌ها به صورت کاذب است.
وی درباره اینکه مسوولان مربوطه برای جلوگیری از افزایش قیمت مسکن باید چه تمهیداتی بیاندیشند؟ گفت: متاسفانه کاری از دست آنها برنمی‌آید زیرا خود از طریق هدفمند کردن یارانه‌ها به جامعه تورم تزریق می‌کنند و باید منتظر تورم حداقل ۶۰ درصدی در جامعه باشیم.
شقاقی تزریق یارانه برای جلوگیری از افزایش احتمالی قیمت مسکن بر اثر اجرای لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها را به مثابه مسکن برای بیماری میگرن دانست و خاطرنشان کرد: تزریق یارانه به این بخش اثر تورمی دارد و باعث تشدید تورم می‌شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.