تشدید بحران مسکن در فرانسه

0

یک روزنامه فرانسوی نوشت حدود سه میلیون و پانصد هزار نفر در فرانسه از داشتن مسکن مناسب محروم اند.
به گزارش consbank ، روزنامه اقتصادی لزاکو چاپ فرانسه نوشت : بحران مسکن در فرانسه به دنبال بحران اقتصادی شدت بیشتری یافته است.بحران اقتصادی در واقع بخشی از مردم را از داشتن مسکنی مناسب محروم کرده است.بنا بر گزارش سالانه بنیاد خیریه " ابه پی یر" که نتایج ان امروز منتشر شد ، سه و نیم میلیون نفر از لحاظ سکونت در وضعیت بدی بسر می برند.
کریستوف روبر از بنیاد خیریه ابه پی یر می گوید : علاوه بر این تعداد ، شش میلیون نفر دیگر نیز در وضعیت ناپایداری زندگی می کنند که کوچکترین حادثه می تواند انها را از لحاظ مسکن در وضعیت بغرنجی قرار دهد.در کل ده میلیون نفر در فرانسه از داشتن مسکن مناسب محروم اند.
این ارقام بخشی از مشکلات کنونی فرانسه را در زمینه کمبود مسکن نشان می دهد.بنا بر اعلام کارشناسان ، امروزه فرانسه با کمبود نهصد هزار واحد مسکونی روبروست.کمبود مسکن بخصوص برای اقشار کم درامد محسوس تر است.یک و نیم میلیون نفر هم اکنون در نوبت اسکان یافتن در منازل تحت پوشش کمک های اجتماعی قرار دارند.در حالی که سالانه کمتر از چهل و سه هزار واحد مسکونی اجتماعی در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.
کمبود واحدهای مسکونی تاثیر مستقیمی در افزایش اجاره بها داشته است.در دوازده سال گذشته اجاره بها در فرانسه پنجاه درصد افزایش یافته است.
مسئول بنیاد خیریه ابه پیر می گوید : نکته نگران کننده تر این است که بحران مسکن ، نابرابری های اجتماعی را تشدید می کند.در سی سال گذشته سهم هزینه های اجباری (مسکن ، غذا ، لباس…) برای خانواده های محروم از بیست و چهار درصد به چهل و هشت درصد بودجه کل خانواده رسیده است.او می گوید : برغم نیاز فزاینده به ساخت واحد های مسکونی برای افراد کم درامد ، دولت در سی سال گذشته تلاشی در این جهت صورت نداده است.
بودجه بخش مسکن در فرانسه در سال گذشته از هفت میلیارد و پانصد و هشتاد میلیون یورو به هفت میلیارد و دویست و چهل میلیون یورو در سال جاری رسیده است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.