تشکیل یک کارگروه دیگربرای حل مشکل مالی صنایع

0

عضو کمیسیون صنایع مجلس از تشکیل کارگروهی متشکل از اعضای کمیسیون صنایع و مسئولان وزارت صنایع به منظور بررسی مشکلات بخش صنعت و ارائه راهکارهای حل آن جهت گنجانده شدن در برنامه پنجم توسعه خبر داد.
علی اصغر یوسف نژاد در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: بر اساس توافقی که بین اعضای کمیسیون صنایع مجلس و وزیر صنایع صورت گرفت، مقرر شد کارگروهی جهت بررسی چارچوب‌های اصلی بخش صنعت در برنامه پنجم توسعه تشکیل شود تا به این ترتیب واحدهای تولیدی مورد حمایت و پشتیبانی قرار گیرند.
وی ادامه داد: با بررسی موانع موجود بر سر راه بخش صنعت، راهکارهای لازم جهت حل این مشکلات تهیه و در برنامه پنجم توسعه لحاظ خواهد شد.
وی با اشاره به مشکلات بخش صنعت در تأمین منابع مالی و برخورداری از پشتیبانی دولت، تصریح کرد: باید در برنامه پنجم توسعه احکامی گنجانده شود که به حل مشکل بخش صنعت کمک کند.
به گفته یوسف نژاد در ابتدا باید مشکلات بخش صنعت مشخص شود و سپس احکام و راهکارهای لازم برای رفع آنها تدوین و در رویکرد برنامه پنجم نسبت به این بخش مورد توجه قرار گیرد.
وی با بیان اینکه واحدهای صنعتی از وضعیت مالی مناسبی برخوردار نیستند، اظهار داشت: این در حالی است که صنعت از نقش مهمی در وضعیت اقتصادی کشور برخوردار است و به همین دلیل در تعیین سیاست‌های قانون برنامه پنجم باید توجه ویژه‌ای به این بخش شود تا عملکرد مناسبی در اشتغالزایی و ایجاد ارزش افزوده داشته باشد.
عضو کمیسیون صنایع در ادامه با اشاره به مصوبه هیأت دولت در خصوص لزوم دریافت ضمانت خانوادگی از صنعتگران در زمان اعطای تسهیلات بانکی به بخش صنعت، گفت: اعضای کمیسیون صنایع در جلسه‌ای با حضور وزیر صنایع این موضوع را بررسی کردند و طی نامه‌ای از رئیس مجلس درخواست شد تا مصوبه مذکور از طریق هیأت تطبیق مصوبات ابطال شود.
وی ادامه داد: مصوبه هیأت دولت درمورد دریافت ضمانت خانوادگی از صنعتگران با قانون اساسی و حقوق شخصی افراد در تضاد است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.