تشکیل دادگاههای تخصصی مبارزه با زمین خواری

0

در جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی بر ضرورت تشکیل دادگاه های تخصصی توسط قوه قضاییه برای رسیدگی به زمین خواری تاکید شد .
به گزارش consbank به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،در پنجاه و چهارمین جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی که دوشنبه شب به ریاست معاون اول رییس جمهور و با موضوع زمین خواری تشکیل شد وزیر دادگستری موظف شد از طریق رییس قوه قضاییه پیگیر تشکیل دادگاه های تخصصی ویژه زمین خواری شود .
در این جلسه گزارشی از بانک اطلاعاتی واگذاری اراضی ارایه شد که بر اساس آن می توان هر گونه واگذاری اراضی به افراد در کشور را رصد کرد . همچنین گزارشی از طرح کارت هوشمند برای افراد و املاک و تک برگی شدن اسناد رسمی به منظور کاهش سوء استفاده های احتمالی از اسناد مطرح و مقرر شد وزارت جهاد کشاورزی طرح جامع حفظ و بهره برداری بهینه از اراضی را به کارگروه معوقات ارایه کند .
در جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی با توجه به تاکید اعضاء بر جلوگیری از تصرفاتی اراضی در شمال و شرق تهران مقرر شد کارگروه ویژه معوقات ضمن بازدید از این اراضی ، درختکاری این مناطق را در روزهای آینده و همزمان با دهه فجر آغاز کند .
همچنین مقرر شد وزارت مسکن و شهرسازی کار تهیه طرح های جامع ، تفصیلی و هادی شهرها و روستاها را با جدیت و فوریت انجام دهد .
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.