تشکیل ستاد ساماندهی سکونتگاههای غیررسمی در تمام استان ها

0

ستاد ساماندهی و توانمند سازی سکونتگاههای غیررسمی در تمام استانها به ریاست استانداران برگزار می شود و دبیرخانه این ستاد درشرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران مستقرشده است.
به گزارش  ConsBank، احمد صادقی در گفت وگو با مهر، در خصوص تشکیل ستاد راهبری بهسازی و توانمند سازی بافتهای فرسوده و سکونتگاههای غیررسمی شهری گفت: مسائل کلان درارتباط  با توانمند سازی بافتهای فرسوده شهری و سکونتگاههای غیررسمی از سوی دبیرخانه ستاد مذکور پیگیری و دنبال می شود، ضمن اینکه به منظور تحقق تصمیمات این ستاد، قانونی به عنوان” قانون حمایت از احیاء و نوسازی بافتهای فرسوده و سکونتگاههای غیررسمی” به تصویب رسیده است.
معاون وزیرمسکن و شهرسازی اظهارداشت: براساس قانون مذکوراقدامات کلیه دستگاههای اجرایی با اولویت ساماندهی سکونتگاههای غیررسمی و بهسازی بافتهای فرسوده شهری صورت خواهد گرفت.
وی خاطرنشان کرد: شهرداریها، شرکت توزیع برق، مخابرات، آب و فاضلاب و کلیه دستگاههای اجرایی که در شهرخدمات شهری را برعهده دارند، براساس قانون مذکور و با تاکید استاندار اقدامات اجرایی برساماندهی سکونتگاههای غیررسمی و بهسازی بافتهای فرسوده متمرکز است.
صادقی در خصوص راه اندازی دفاتر نوسازی محلات اعلام کرد: تشکیل این دفاتردر یکی از بندهای قانون حمایت از احیاء و نوسازی بافتهای فرسوده و سکونتگاههای غیررسمی مورد تاکید قرارگرفته است و طبق آن از سوی دفاتر نوسازی محلات به منظور تحقق قانون مذکور به ساکنین خدمات مشاوره ای ارائه می شود.
وی تصریح کرد: تشکیل دفاتر نوسازی محلات در بافتهای فرسوده هم اکنون در کمیسیون عمران مجلس به تصویب رسیده و به زودی در دستور کارمجلس قرار خواهد گرفت.
معاون وزیرمسکن و شهرسازی با بیان اینکه به زودی تشکیل دفاتر نوسازی محلات به تصویب مجلس می رسد، افزود: تشکیل این دفاتربه عهده شهرداری ها است و شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران امرنظارت را انجام می دهد و درحال حاضراین دفاتر در برخی مناطق تهران از سوی شهرداری ها تشکیل شده است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.