تشکیل صندوق سرمایه‌گذاری مشترک ایران و عراق

0

رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق از برنامه تاسیس صندوق سرمایه‌گذاری مشترک بین ایران و عراق خبر داد.
به گزارش consbank به نقل از مهر، مسعود دانشمند با اعلام این خبر گفت: کوشش ما در اتاق مشترک ایران و عراق در این راستا است که بیشتر کالاهای مورد نیاز عراق را از طریق شرکتهای مشترک ایرانی – عراقی تامین کنیم. برای این منظور، تاسیس یک صندوق سرمایه گذاری مشترک بین ایران و عراق مورد توجه است تا از این طریق به شرکتهای مشترک کمکهای مالی و اعتباری، ارائه کنیم و به حل مشکلاتشان در زمینه انتقال پول و سرمایه بپردازیم.
وی به اجرای سه پروژه احداث نیروگاه در عراق از سوی شرکتهای ایرانی اشاره کرد و اظهار داشت: تامین مالی یکی از این پروژه ها را ژاپنی ها برعهده گرفته اند تا این کار از طریق شرکت مشترک ایرانی – عراقی با سرمایه گذاری ژاپن انجام شود.
دانشمند اضافه کرد: کشورهای خارجی برای تامین مالی در راستای بازسازی عراق تعهداتی دارند که این تعهدات را در قالب پروژه هایی تعریف کرده اند. برخی از آنها برای این منظور با اتاق مشترک ایران و عراق در تماس هستند تا همچون ژاپن به سرمایه گذاری در پروژه هایی بپردازند که توسط شرکتهای ایرانی – عراقی اجرا می شود.
وی از اظهار تمایل استرالیا، کره و ایتالیا برای سرمایه گذاری در این زمینه خبر داد و گفت: ما برای اجرای این پروژه ها به حمایت مادی دولت ایران نیاز نداریم اما از دولت می خواهیم که امنیت مورد نیاز ما را تامین کند و این نوع حرکتها را مورد حمایت قرار دهد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.