تشکیل مگابانک با سرمایه اولیه ۲ میلیارد دلار

0

“مگا بانک” با سرمایه ۲ میلیارد دلار در کشورهای عضو بانک توسعه اسلامی تشکیل می‌شود.
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، در جریان دیدار هیات بلند پایه بانک توسعه اسلامی ( IDB) با مقامات بانک مرکزی محمودبهمنی رییس کل بانک مرکزی با ابراز خرسندی از حضور هیات یاد شده در بانک مرکزی و استراتژی جدید (IDB) این بانک اظهار امیدواری کرد که این ملاقات به همکاری‌های هرچه بیشتر آن بانک وافزایش همکاری با کشورهای عضو به طور اعم وبا جمهوری اسلامی ایران به طور اخص منجر شود.
بهمنی با اشاره به همکاری های بانک مرکزی طی سال های گذشته با بانک توسعه اسلامی، از مساعدت های هرچه بیشتراین بانک استقبال کرد.
در ادامه این جلسه حمید پورمحمدی قائم مقام بانک مرکزی ضمن اشاره به روابط کشورمان با بانک توسعه اسلامی، ابراز امیدواری خود را برای همکاری های هرچه بیشتر و یافتن راهی جهت توسعه این همکاری ها ابراز داشت و از بانک ها و موسسات مالی کشور نیز ایفای نقش موثرتری را در راستای این همکاری ها از جمله تامین مالی سرمایه گذاری ها و ابعاد دیگر، خواستار شدند.
وی اظهار داشت : یکی از اهداف مهم بانک توسعه اسلامی تشکیل یک بانک بزرگ و مادربه نام ” مگا بانک” است . مگا بانک با سرمایه اولیه ای بالغ بر ۲ میلیارد دلار تاسیس خواهد شد و هدف از تشکیل آن تسهیل جریان نقدینگی دربین کشورهای عضو و برطرف کردن برخی از محدودیت های موجود است و به هیچ وجه جنبه رقابتی ندارد.
درادامه این جلسه نمایندگان هیات بانک توسعه اسلامی گزارشاتی در ابعاد گوناگون معرفی آن بانک و استراتژی و برنامه های اصلاحات در آن، فعالیت های مربوط به تامین مالی بخش خصوصی توسط IDB و نیز عملیات بیمه سرمایه گذاری را به صورت مشروح و در ارتباط با کشور جمهوری اسلامی ایران به طور اخص ارائه کردند. همچنین تشکیل کارگروههای تخصصی جهت انجام مباحثات حاضر در حوزه های مختلف از جمله اقداماتی است که در ادامه این جلسه به آن پرداخته شد.
این کارگروه ها به طور خاص جلساتی با حضور نمایندگان موسسه ICD با نمایندگان بانک مسکن ، نمایندگان ITFC با نمایندگان موسسات عضو آن در کشور ، ICIEC با نمایندگان بانک توسعه صادرات ایران و صندوق ضمانت صادرات و نیز نماینده بانک توسعه اسلامی IDB با مسئولین ادارات ارزی و بین الملل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برگزار نمودند و طی آنها مسائل و موضوعات مربوط به هر کارگروه مورد بحث و بررسی قرارگرفت.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.