تشکیل کارگروه زلزله در شهرهای کشور

0

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به زلزله احتمالی در تهران و سایر نقاط کشور گفت: کارگروه زلزله در تمام شهرهای کشور تشکیل می شود.
به گزارش  ConsBank به نقل از مهر، حسین باقری امروز سه شنبه در حاشیه نخستین نشست مشترک هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت بحران مجلس شورای اسلامی با سازمان مدیریت بحران،  قانونگذاری را به عنوان حلقه مفقوده در مدیریت بحران عنوان کرد و افزود:  با تصویب این قانون، ‌نمایندگان مجلس شورای اسلامی از رویکرد جدید در بحث مدیریت بحران استقبال کردند.
وی با بیان اینکه یکی از ویژگیهای این قانون، ‌آیین نامه ها و نیازمندیهای بعدی آن است که مورد بررسی مشترک با فراکسیون مدیریت بحران مجلس قرار می گیرد گفت: سازمان مدیریت بحران بر اساس قانون، وظیفه یکپارچگی و هماهنگی میان دستگاهها را دارد و این موضوع نیازمند پشتوانه قانونی قوی است.
باقری با اشاره به اینکه بعضی از این نیازمندیها در قالب طرح و برخی در قالب لایحه در حال بررسی است گفت: ما سه حادثه مهم طبیعی در کشور داریم که از ناحیه آنها خسارات بسیار بالایی وارد می شود که این سه حادثه شامل زلزله ، پدیده های جوی و سیلاب است و باید در این زمینه ها به طور مشترک کار شود.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به جلسات مهم در مورد زلزله های احتمالی و اتخاذ تصمیمات جدی در این مورد به ویژه برای استان و شهر تهران گفت: کارگروه زلزله موظف شد در پنج نقطه از شهرهای کشور یعنی در شمال، جنوب، ‌شرق،‌غرب و مرکز هر شهر مقاومت بناها را ارزیابی کند.
رئیس سازمان مدیریت بحران با بیان اینکه اولویت در این بخش با شهر و استان تهران است گفت: از روز چهارشنبه این کارگروه با شهرداری جلساتی برای اجرای آن داشته تا بناها بدون شکاف مقاومت سنجی شوند و بر اساس فرمول ریاضی، ‌این اطلاعات در اختیار مجتمع های مسکونی آپارتمانی و هم بناهای شخصی ساز قرار گیرد.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور افزود: تصمیم مهم دیگر کارگروه زلزله ، تست تصادفی بناهای موجود شهر و استان تهران و شهرهای دیگر کشور که خطر زلزله در آنها بالاست بود.
وی گفت: با تست این بناها، پیمانکارانی که کار آنان مورد تایید است، تعیین می شوند و پیمانکارانی که نواقصی در کار دارند نیز به هموطنان معرفی می شوند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.