تشکیل کارگروه ویژه وزارت صنایع و اتاق تهران

0

رئیس اتاق بازرگانی تهران از تشکیل کارگروه ویژه وزارت صنایع و معادن و اتاق تهران و فراخوان این اتاق برای آگاهی از مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی خبر داد.
به گزارش اتاق تهران، علی اکبر محرابیان کمتراز سه هفته پیش به دعوت یحیی آل اسحاق به میان انبوهی از تولید کنندگان وصنعتگران آمد و پای صحبتهای آنها نشست و درنهایت وعده داد که ازطریق معاونانش، به صورت مداوم درجریان مشکلات وچالشهای تولید وصنعت بخش خصوصی قرار گیرد.
علاوه برآن، وزیر صنایع ومعادن از یحیی آل اسحاق خواست تا با اطلاع رسانی واعلام رسمی به همه بنگاه های عضو اتاق، ازطریق اعلام فراخوانی عمومی ،نسبت به دریافت مشکلات وچالش های پیش روی بنگاه ها وارائه آن به کارگروه تعیین شده اقدام کند.
محرابیان که معاونان ومشاوران ارشد خود را به عنوان نماینده، روانه پارلمان بخش خصوصی کرده، قصد نزدیکی بیشتر با فعالان بخش خصوصی دارد و درهمین زمینه وعده برگزاری نشست های منظم با فعالان این بخش را مطرح کرده است.
درهمین حال یحیی آل اسحاق از تعیین سه نماینده اتاق بازرگانی وصنایع ومعادن تهران برای شرکت در کارگروه مورد نظر وزیرصنایع ومعادن خبر داد وگفت: نخستین نشست نمایندگان مشترک وزارت صنایع ومعادن با نمایندگان بخش خصوصی به زودی برگزار می شود.
وی افزود: فکر ایجاد کارگروه مشترک درنشست صبحانه با وزیرصنایع ومعادن مطرح شد که مورد استقبال قرار گرفت وپس ازآن، وزیر پیشنهاد مثبت دیگری هم مطرح کرد که براساس آن قرار است اتاق تهران، فعالان اقتصادی، صنعتگران وتولید کنندگان را به نشستهای ویژه ای دعوت کند وبرآیند مشکلات بنگاه ها را درقالب چند گزارش ویژهبرای حل وتبادل نظر به کارگروه تعیین شده ارائه کند.
یحیی آل اسحاق افزود: اتاق تهران ازاین پیشنهاد استقبال کرده وعلاوه بر تعیین نمایندگانی درکارگروه ویژه، از مدیران تشکلها واتحادیه ها وفعالان اقتصادی وصاحبنظران وتحلیلگران دعوت می کند تا نسبت به تهیه گزارش های مربوطه وارائه آن به اتاق تهران اقدام کنند.
رئیس اتاق تهران گفت:در نشست صبحانه با وزیر صنایع ومعادن، مسائل زیادی مطرح شد که جمع بندی این مسائل، امروز درنشست مشترک نمایندگان اتاق و نمایندگان وزیرصنایع ومعادن مورد بررسی وتبادل نظر قرار می گیرد اما مدیران تشکل ها ورؤسای اتحادیه های تولیدی،اگر نگرانی ودغدعه ای دارند، باید آن را با نمایندگان اتاق تهران منعکس کنند تا در کارگروه مشترک مطرح شود.
وی افزود:علاوه براین، وزیرصنایع ومعادن وعده داده است که درنزدیک ترین زمان ممکن، بازهم در نشست صبحانه اتاق تهران شرکت کند وما امیدواریم کارگروه تعیین شده، تا آن زمان نسبت به تهیه گزارشی جامع ازآن چه بنگاه های اقتصادی به عنوان انتظار از وزارت صنایع ومعادن مطرح کرده وخواهند کرد، اقدامات لازم را صورت داده باشد.
رئیس اتاق تهران با اشاره به مشترک بودن مشکلات بسیاری از بنگاه ها گفت: ما به خوبی می دانیم که وزارت صنایع ومعادن در زمینه بسیاری از مشکلات، مقصر نیست اما از نفر اول صنایع ومعادن کشور و وزارت خانه متبوعش انتظار داریم که مدافع بخش تولید در هیئت دولت و دیگر نهادهای تصمیم ساز وتصمیم گیر اقتصادی باشد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.