تشکیل کمیته ویژه شهرداری تهران برای ارائه تسهیلات تشویقی ساخت پارکینگ

0

با گذشت ۴ ماه از یک‌طرفه شدن خیابان ولیعصر و تداوم مشکلات ترافیکی و مخصوصا معضل پارکینگ برای خودروهای سرگردانی که با تابلوهای توقف ممنوع مواجه می‌شوند، معاونت معماری و شهرسازی تهران در همکاری مشترکی با معاونت حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری قصد دارد، به زودی شرایط جدیدی را برای احداث پارکینگ‌های عمومی و اختصاصی در این محدوده در نظر گرفته و تسهیلات مالی تشویقی را به سازندگان پارکینگ در این منطقه ارائه دهد.
تشکری‌هاشمی، معاون ترافیک شهرداری تهران، درباره جزئیات این خبر گفت: در حال حاضر در خیابان ولیعصر با مجتمع‌های تجاری و اداری فراوانی روبه‌رو هستیم که فاقد پارکینگ هستند و همین امر معضلات بسیاری را در حوزه ترافیکی به وجود آورده و برای حل این موضوع با همکاری معاونت شهرسازی و معماری به دنبال ارائه تسهیلات مالی جدیدی برای احداث پارکینگ در این محدوده و حل مشکل شهروندانی که در این منطقه زندگی می‌کنند هستیم.
وی تاکید کرد: با وجود اینکه مساله ترافیک و نبود پارکینگ دراین خیابان دارای اهمیت است، ولی نباید حقوق شهروندان برای تردد و رفت و آمد با شرایط جدیدی که طرح یک‌طرفه شدن خیابان ولیعصر به وجود آورده زیر پا گذاشته شود.
تشکری‌هاشمی همچنین درباره نحوه عملکرد شهرداری در توسعه خطوط ریلی گفت: امروز با ورود تجهیزات جدید به سیستم ساخت خطوط ریلی ،بهترین ظرفیت‌ها در متروی تهران به وجود آمده به شکلی که شهرداری تهران آمادگی آن را دارد که به سایر شهرها نیز خدمات‌رسانی کند و تنها مشکل کنونی ما مساله بودجه است.
معاون حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری تهران در ادامه یادآور شد: به جرات می‌توان گفت که در هیچ دوره‌ای مترو به اندازه سال‌های اخیر پیشرفت نداشته و امسال نیز تا پایان سال قصد داریم به تعهد ساخت ۲۰ کیلومتر در سال عمل کرده و این رقم را در سال آینده به ۲۵ کیلومتر برسانیم.
وی با اشاره به تفاوت سیستم ساخت‌و‌ساز مترو در تهران با سایر شهرستان‌ها توضیح داد: در شهرهای دیگر عملیات عمرانی برای ساخت تونل‌های مترو مشکلات بسیاری را برای حمل‌و‌نقل عمومی به وجود آورده، ولی شهروندان تهرانی تا به امروز با مشکل تردد در مناطقی که در آنها ساخت‌وساز و عملیات حفاری برای تونل مترو انجام می‌شود، مواجه نشده‌اند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.