تصویب آیین‌نامه تعیین جرایم نقدی اعمال ضد رقابتی

0

وزرای عضو کارگروه تصویب آیین‌نامه‌های مربوط به قانون اصلاح موادی از قانون برنامه چهارم توسعه و اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، آیین‌نامه میزان جرایم نقدی متناسب با عمل ارتکابی در رویه‌های ضد رقابتی را تصویب کردند.
 به گزارش ConsBankبه نقل از خبرگزاری فارس، وزرای عضو کارگروه تصویب آیین‌نامه‌های مربوط به قانون اصلاح موادی از قانون برنامه چهارم توسعه و اجرای سیاستهای کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، به استناد بند ۱۲ ماده ۶۱ قانون یاد شده، آیین‌نامه میزان جرایم نقدی متناسب با عمل ارتکابی در رویه‌های ضد رقابتی را تصویب کردند.
بر اساس ماده ۱ این آیین‌نامه، در صورت نقض ممنوعیتهای ماده ۴۵ قانون اصلاح موادی از قانون برنامه چهارم توسعه و سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، مرتکب یا مرتکبان به موجب بند ۱۲ ماده ۶۱ قانون یادشده، با حکم شورای رقابت و با توجه به عمل ارتکابی و میزان تاثیر آن به جریمه نقدی از ۱۰ میلیون تا ۱ میلیارد ریال محکوم خواهند شد.
بر اساس تبصره این ماده، احراز جنبه ضد رقابتی بر عهده شورای رقابت خواهد بود.
ماده دوم این آیین نامه حاکی است، میزان جرایم نقدی بر مبنای عواملی نظیر اهمیت کمی و کیفی عمل منجر به اخلال در رقابت، میزان تاثیر منفی آن بر بازار در کوتاه مدت و بلند مدت، تعدد و تکرار، زمان و مکان ارتکاب، طول مدت اتکاب عمل ضد رقابتی و مبادرت به آن به صورت جمعی یا فردی تعیین خواهد شد.
بر اساس ماده سوم این آیین‌نامه، در صورت تعدد آثار عمل ارتکابی، شورای رقابت برای هر یک از اثرات عمل، مطابق ماده ۲ مجازات جداگانه وضع می‌کنند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.