تصویب ۳ میلیارد دلار پروژه سرمایه گذاری خارجی

0

در یکصد و بیست و دومین جلسه هیات سرمایه گذاری خارجی که با حضور معاون وزیر اقتصاد و رییس کل سازمان سرمایه گذاری معاونان دستگاههای اجرایی کشورمان و نمایندگان بخشهای خصوصی در محل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران برگزار شد ، طرحهای متنوع سرمایه گذاری خارجی به تصویب رسید.
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران ، بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد در حاشیه نشست هیأت سرمایه گذاری اظهار داشت: در این جلسه، درخواست سرمایه گذاران خارجی برای پروژه های صنعتی و معدنی کشورمان به ارزش بیش از ۳ میلیارد دلار مورد تصویب هیات سرمایه گذاری قرار گرفت.
علیشیری اضافه کرد: در این نشست ، درخواست سرمایه گذاران خارجی برای اجرای طرح های متعددی در حوزه های صنعتی و سایر بخشها مورد تصویب قرار گرفت.
وی یادآور شد : در این نشست همچنین با درخواستهای متعدد سرمایه گذاران خارجی برای تمدید اعتبار مجوز ، افزایش سرمایه گذاری و انتقال سود نیز مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.
معاون وزیر اقتصاد افزود: بخشهای تولیدی کشور دارای قابلیت های کافی برای مذاکره و چانه زنی با سرمایه گذاران بالقوه خارجی هستند، تا ضمن افزایش ظرفیتهای تولیدی، فنی وتکنولوژی بنگاه های خویش بتوانند اخذ سهم بیشتری از بازار و ارتقاء توان صادراتی خود اقدام نمایند.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به برگزاری ۱۵ همایش بین المللی سرمایه گذاری در کشورهای سرمایه فرست ،پیش بینی می شود که سرمایه گذاران خارجی با فرصت های سرمایه گذاری کشورمان در بخشهای مختلف آشنا شوند و زمینه های جلب و جذب آنان در آینده بیشتر فراهم شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.