تطبیق برنامه‌ پنجم توسعه با سیاست‌های کلی در مجمع تشخیص

0

مجمع‌تشخیص‌مصلحت‌نظام با هرگونه فاصله لایحه برنامه پنجم با سیاست‌های کلی این برنامه از طریق مجلس و شورای نگهبان عمل خواهد کرد.
محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با ایلنا، درباره ارسال غیر رسمی لایحه برنامه پنجم به مجلس اظهار داشت: وظیفه مجمع این است که بر انطباق برنامه با سیاست‌های کلی نظام نظارت کند، ما این کار را شروع کردیم؛ البته هنوز مکتوب برنامه به صورت رسمی به ما داده نشده اما به صورت غیر رسمی آن را دریافت کرده‌ایم.
وی افزود: کمیسیون‌های مجمع کار بررسی لایحه برنامه پنجم را آغاز کرده‌اند و درحال حاضر مشغول تطبیق این لایحه با سیاست‌های کلان نظام هستند.
رضایی تصریح کرد: دراین بررسی‌ها هر نوع فاصله‌ای را که تشخیص بدهیم به مجلس اعلام می‌کنیم و چون مجلس معتقد به سیاست‌های کلان در تنظیم برنامه است به احتمال قوی خود مجلس آن را اصلاح خواهد کرد.
وی تاکید کرد: اگر هم نکاتی اصلاح نشد، از طریق شورای نگهبان عمل خواهیم کرد که برنامه کاملا باسیاست‌های کلی برنامه پنجم انطباق داشته باشد.
وی درباره طراحی صندوق توسعه ملی به صورت عمومی غیر دولتی در لایحه برنامه پنجم نیز خاطرنشان کرد: این را باید بررسی کرد و نظرمان را بعدا اعلام می‌کنیم.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.