تعاونی توسعه و عمران شهرستان فیروزکوه تشکیل می‌شود

0
به گزراش  Consbank ‘داریوش همدانی’ روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهارکرد: این تعاونی که مورد حمایت دولت است در آینده ای نزدیک با حضور و مشارکت اکثریت قریب به اتفاق شهروندان تشکیل می شود.

وی گفت: در این طرح دولت می خواهد با تشکیل تعاونی با هیئت مدیره قوی، شهروندان را در این قالب با بیشترین مشارکت در اداره امور شهرستان ها دخیل کند و در کنار آن از هم افزایی سرمایه، منابع انسانی، مالی و علمی افراد در کنار حمایت های همه جانبه خود آحاد مردم را سهامدار سود ناشی از طرح های توسعه کند.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان فیروزکوه خاطرنشان کرد: اجرای این مهم از جمله برنامه های ابلاغی وزارتخانه و دولت کریمه است و جزو اسناد بالادستی محسوب می شود و در مسائلی همچون احداث بناها، پروژه های مختلف، انجام مناقصه ها و مزایده‌ها و . . . می تواند ورود کند.

وی افزود: این تعاونی که تمامی افراد و شهروندان می توانند در آن عضو شوند، مطابق اساسنامه موجود از اختیارات بالایی برخوردار بوده و می تواند کمک شایانی در پیشرفت و تعالی شهرستان داشته باشد.

همدانی یادآور شد: از آنجایی که در برنامه های توسعه کشور دستیابی به سهم ۲۵ درصدی بخش تعاون در اقتصاد برنامه ریزی شده، در آینده توجهات، بودجه ها و اعتبارات بیشتری به این بخش مبذول خواهد شد.

گزارش ایرنا حاکی است؛ شهرستان فیروزکوه دارای ۶۳۲ تعاونی است که بیشترین آنها را تعاونی های کشاورزی تشکیل می دهند. 

402 تعاونی کشاورزی، ۹۵ تعاونی خدماتی، ۵۷ تعاونی صنعتی، ۲۸ تعاونی مسکن، ۱۴ تعاونی عمرانی، ۱۳ تعاونی معدنی، ۱۱ تعاونی حمل و نقل، هفت تعاونی فرش دستبافت و سه تعاونی چندمنظوره در شهرستان فیروزکوه به فعالیت مشغولند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.