تعداد کارمندان دولت اعلام شد

0

تعداد کارمندان دولت از ۸۴۹ هزار نفر در سال ۵۸ به بیش از ۲ میلیون نفر رسیده است که بیش از ۸۰ درصد آنها رسمی و پیمانی هستند و این تعداد نیرو نسبت به کارهایی که انجام می شود، زیاد است.
به گزارش واحد مرکزی خبر ، فروزنده معاون توسعه منابع انسانی رئیس جمهور گفت: ۸۰ درصد نیروی انسانی در وزارتخانه های آموزش و پرورش، بهداشت، اقتصاد، جهادکشاورزی، نفت و ارتباطات هستند.
فروزنده در گردهمایی معاونان منابع انسانی استانداری ها افزود: از ابتدای انقلاب تاکنون تعداد کارمندان دولت و تعداد دستگاه های اجرایی سه برابر شده و سهم اشتغال دولت از ۱۹ درصد به ۲۴ درصد رسیده است.
وی گفت: تعداد کارمندان دولت از ۸۴۹ هزار نفر در سال ۵۸ به بیش از ۲ میلیون نفر رسیده است که بیش از ۸۰ درصد آنها رسمی و پیمانی هستند و این تعداد نیرو نسبت به کارهایی که انجام می شود، زیاد است.
فروزنده با بیان اینکه استخدام در دستگاه های دولتی باید محدود شود، افزود: طبق دستور رئیس جمهور موظف شده ایم در مدت یک ماه روش های چابکسازی دستگاه های اجرایی و راه های واگذاری امور را مشخص کنیم.
فروزنده با بیان اینکه بودجه عمومی دولت ۹۳ هزار میلیارد تومان است، تصریح کرد : ۶۲ درصد این مبلغ، هزینه های عمومی است که ۲۷ درصد آن هزینه پرسنلی است.
معاون توسعه منابع انسانی رئیس جمهور افزود: با توجه به محدودیت استخدام، سیاست تامین نیروی انسانی در جابجایی بین دستگاهها است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.