تعداد واحدهای فاقد متقاضی مسکن مهر به ۱۱۱ هزار واحد کاهش یافت

0

به گزارش Consbank، به نقل از وزارت راه و شهرسازی، براساس اطلاعات استخراج شده از آخرین وضعیت واحدهای فاقد متقاضی مسکن مهر از مجموع ۱۱۷ هزار واحد، آمار این واحدها طی ۹ ماه گذشته بیش از ۵ هزار واحد کاهش یافته است.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی براساس آخرین اطلاعات دریافتی از سامانه مسکن مهر کل کشور و مقایسه جدول‌ واحدهای فاقد متقاضی در دو مقطع زمانی پایان اردیبهشت‌ ماه سال جاری و ۹ بهمن ماه امسال، تعداد ۱۱۷ هزار واحد فاقد متقاضی در اردیبهشت ماه به ۱۱۱ هزار و ۴۸۰ واحد کاهش یافته است.
این بدان معناست که در مدت زمان ذکر شده برای حدود ۵ هزار و ۵۱۹ واحد، متقاضی جدید ثبت نام شده است.
طبق آمار به دست آمده در حال حاضر تعداد ۶۰ هزار و ۷۱۲ واحد در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر، ۹ هزار و ۴۸۴ واحد در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر و ۴۱ هزار و ۲۸۴ واحد در شهرهای جدید فاقد متقاضی اعلام شده‌اند.
همچنین بر اساس جدول تعداد واحدهای فاقد متقاضی بر اساس تفکیکی نوع طرح‌ها نیز تعداد ۶۸ هزار و ۳۰۹ واحد با قرارداد سه‌جانبه، ۲۷ هزار و ۳۱۵ واحد جزو طرح‌های تعاونی، ۱۵ هزار و ۴۶۶ واحد با قرارداد خودمالک و ۳۹۰ واحد در بافت فرسوده هم‌اکنون فاقد متقاضی گزارش شده‌اند.
در چهارم بهمن ماه سال جاری گزارشی تحت عنوان “تردید در آمار ۱۱۷ هزار مسکن مهر فاقد متقاضی منتشر شد”.
بر اساس این گزارش، آمارهای ارائه شده و تاکید آن از سوی وزارت راه و شهرسازی برای دادن آمار واحدهای مسکن مهر فاقد متقاضی که گفته شده تعداد آن ۱۱۷ هزار واحد مسکونی است تا حدودی شک برانگیز است چرا که این واحدها در شهرهایی احداث شده که فاقد متقاضی بودن آن چندان تعجب آور نیست و واحدهای خودمالکی نیز به این واحدها اضافه شده است.
به عنوان مثال واحدهایی در شهر سلفچگان و دهلران احداث شده که بیش از ظرفیت و تقاضای منطقه بوده و نبود تقاضا چندان نمی تواند تعجب آور باشد، اما نکته مهم آن این است که احتساب آمار واحدهای خودمالکی نیز در کنار سایر واحدهای مسکن مهر ۹۹ ساله نیز باعث شده آمار به ۱۱۷ هزار واحد برسد.
اطلاعات کامل تعداد واحدهای فاقد متقاضی براساس استان، شهر و نوع طرح‌ها در قالب سه جدول گردآوردی شده که جزئیات آن به بدین شرح  است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.