تعلق تسهیلات ۲۰ میلیونی مسکن مهر به پروژه‏های صنعتی‏ساز

0

معاون وزیر مسکن و شهر‏‏سازی و مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید کشور گفت: تا امروز سقف تسهیلات بانکی مربوط به مسکن مهر برای پروژه‏های سنتی‏ساز ۱۵۰ و صنعتی‏ساز ۲۰۰ میلیون ریال است.
‌به گزارش ایسنا ، جمشید نورصالحی در مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه مسکن مهر در شهر جدید صدرا، با تصریح این که مسکن مهر با مشکل اعتباری مواجه نیست، اظهار کرد: ۳۵ هزار میلیارد ریال خط اعتباری برای این طرح در نظر گرفته شده است.
وی با بیان این که حدود ۹ هزار میلیارد ریال از کل اعتبار ۳۵ هزار میلیارد ریالی در نظر گرفته شده از سوی بانک‌ها و به شکل تسهیلات پرداخت شده است، افزود: از این پس بانک مسکن طرح مسکن مهر را از نظر تسهیلات پوشش خواهد داد اما تا قبل از این بانک‏ها تعهدا‏تی را پذیرفته‏اند که باید به آن‌ها عمل کنند.
مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید کشور با تاکید بر اینکه افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر در صورت صنعتی ساز بودن پروژه به ۲۰۰ میلیون ریال به ازای هر متقاضی افزایش یافته است، گفت: سقف وام برای ساخت سنتی تا امروز ۱۵۰ میلیون ریال است.
معاون وزیر مسکن تعداد متقاضیان نهایی مسکن مهر در کل کشور را حدود به حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار متقاضی اعلام و خاطرنشان کرد: از این تعداد یک میلیون در مسکن شهری و ۲۰۰ هزار نفر در مسکن روستایی متقاضی هستند.
نور‏صالحی تصریح کرد: از مجموع ۲۰۰ هزار مسکن روستایی تا کنون حدود ۱۴۰ هزار واحد به مرحله پی رسیده و وامهای مربوط به آن واگذار شده است.
وی با یادآوری اینکه بنیاد مسکن متولی طرح مسکن مهر در روستاها است، گفت: بنیاد مسکن متولی اصلی مسکن مهر در شهرهای با جمعیت کمتر از بیست و پنج هزار نفر نیز هست که ۱۱۰ هزار واحد از کل مجموع یک میلیون مسکن شهری را شامل می‏شود و عمدتا در قالب واحدهای یک، ‌۲ و ۳ طبقه احداث و واگذار می‏شوند.
معاون وزیر مسکن همچنین با بیان اینکه حدود ۵۸۰ هزار واحد از مجموع یک میلیون واحد مسکن شهری در این طرح، در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر و حدود ۲۵۰ هزار واحد در شهرهای جدید احداث می‏شوند، گفت: عمده ۲۵۰ هزار واحدی که در شهرهای جدید قرار دارد مربوط به هفت کلان شهر کشور است و معمولا کار به شکل انبوه‌سازی پیش‌بینی و اجرا شده است.
وی با بیان این که وزارت نیرو برای ایجاد زیرساخت‌ها وارد کار شده ابراز امیدواری کرد که سایر دستگاه‌ها نیز از این پس کار ایجاد زیرساخت‌ها را آغاز کنند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.