تعیین تکلیف پروژه‌های «متروک» مسکن مهر

0

به گزارش Consbank، به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی این پروژه‌ها از آنجا که با گذشت بیش از ۷ سال از شروع عملیات ساخت عملا به دلیل مشکلات مختلف از سوی پیمانکاران رها شده‌اند، در واقع همان پروژه‌های متروک مسکن مهر هستند. 
احمد اصغری مهرآبادی توضیح داد: در صورتی که این پروژه‌ها متقاضی داشته باشند آنها را با پروژه‌هایی که پیشرفت فیزیکی بالایی دارند، جابه‌جا می‌کنیم و اگر متقاضی نداشته باشند آنها را از طرح مسکن مهر خارج می‌کنیم و به قالب‌های دیگر مانند مشارکتی، استیجاری و اجاره به شرط تملیک تبدیل می‌کنیم.
به گفته وی، پروژه‌های زیر ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی چون توجیه اقتصادی ندارند متوقف و راکد بودند و دوران مشارکت مدنی آنها طولانی شده و حتی در صورت تزریق پول جدید هم دو تا سه سال زمان می‌برند تا به نتیجه برسند و ادامه این پروژه‌ها به نفع متقاضی هم نخواهد بود.
مهرآبادی ادامه داد: پروژه‌هایی که پرونده‌های آنها در دادگاه‌ها مطرح است نیز از اراده ما خارج است، در عین اینکه ریاست قوه قضائیه، دستور رسیدگی در خارج نوبت را برای این پرونده‌ها داده‌اند اما باید منتظر باشیم تا رای قطعی آنها صادر شود و بعد از آن، تعیین‌تکلیف شود.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.