تعیین شناور نرخ ارز برای حمایت از صادرکنندگان

0

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس خواستار تعیین شناور نرخ ارز برای حمایت از صادرکنندگان شد و گفت: دولت موظف است کسری سود تسهیلات ارزان قیمت پرداختی به تولید توسط بانکها را جبران کند.
سیدحسین هاشمی در گفت وگو با مهر، درباره کاهش مجدد نرخ سود بانکی و تک رقمی شدن آن گفت: با توجه به اینکه در این زمینه گزارشی به دست ما رسیده است که نشان از بالا بودن نرخ سود بانکهای دولتی و خصوصی دارد، برهمین اساس معتقدم که برای تولید باید مناسب ترین قیمت داده شود.
رئیس کمیسیون صنایع مجلس اظهار داشت: اگر در زمان ارائه تسهیلات به تولید با سود مناسب، برای شبکه بانکی کشور مشکلی به وجود بیاید دولت موظف است تا کسریها را جبران کند.
هاشمی گفت: برای کمک به توسعه صادرات نیز باید قیمتهای نرخ ارز شناور تعیین شود تا از این طریق برای توسعه صادرات شرایط مناسب مهیا شود.
وی خاطر نشان کرد: فراهم شدن شرایط مناسب و اعطای تسهیلات ارزان قیمت به تولید علاوه بر تقویت تولیدات داخل کشور، فضای صادرات را نیز توسعه می دهد.
گفتنی است، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس اخیرا از گزارش مستند و معتبری در زمینه نرخ سود دریافتی بانکهای دولتی و خصوصی در سال گذشته خبر داده بود که طی آن بانکهای دولتی در سال گذشته از محل پرداخت تسهیلات به تمام بخشها تا ۲۵ درصد و بانکهای خصوصی کشور نیز تا ۴۰ درصد سود دریافت کرده بودند.
هاشمی در خصوص گزارش سود بانکی سال ۸۷ این نکته را هم اضافه کرده بود که با وجود اظهار بانکها به ضرر و زیان در پرداخت تسهیلات، آنچنان که گفته می شود شرایط نامناسبی در بانکها وجود ندارد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.