تعیین قیمت گازوئیل براساس مکانیزم بازاراز سال آینده

0

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت از تعهد وزارت نفت برای تولید ۱۰ میلیون لیتر گازوئیل با استاندارد یورو ۴ از سال آینده در پالایشگاه‌های داخلی خبر داد و گفت: قیمت فرآورده‌های نفتی با استاندارد یورو ۴ براساس مکانیزم بازار تعیین می‌شود.
محمد رویانیان در گفت وگو با مهر با بیان اینکه هم اکنون کیفیت بنزین و گازوئیل تولید شده در پالایشگاه‌های داخلی استاندارد نیست، در عین حال گفت: ا کیفیت این فرآورده‌های نفتی در سالجاری نسبت به سالهای گذشته کمی مطلوب تر شده است.
وی با تاکید بر اینکه وزارت نفت متعهد به تامین گازوئیل با کیفیت بالا از سال آینده شده است، اظهار داشت: هم اکنون روزانه ۸۵ تا ۹۰ میلیون لیتر گازوئیل در پالایشگاه‌های داخلی تولید می شود که میزان گوگرد موجود در این فرآورده‌های نفتی بیش از حد استاندارد است.
وی با اشاره به اینکه بر اساس تعهد اخیر وزارت نفت باید سال آینده ۱۰ میلیون لیتر گازوئیل با استاندارد یورو ۴ به بازار داخلی عرضه شود، بیان کرد: همچنین بر اساس برنامه ارائه شده از سوی وزارت نفت تا پایان سال ۱۳۹۰ باید بیش از ۸۰ درصد فرآورده‌های نفتی عرضه شده در بازارهای داخلی از کیفیت و استاندارد یورو ۴ برخوردار باشند.
رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور در مورد قیمت فرآورده‌های نفتی استاندارد توضیح داد: قیمت این فرآورده ها که از استانداردهای یورو ۴ برخوردار هستند، براساس مکانیزم بازار تنظیم می‌شود.
رویانیان درباره کسری بودجه اعتبار واردات بنزین و گازوئیل توضیح داد: معمولا وزارت نفت تامین کننده سوخت مورد نیاز بخشهای مختلف کشور بوده است، از این رو این وزارتخانه باید در مورد رقم دقیق کسری بودجه و حجم متمم بودجه اظهار نظر نهایی کند.
این مقام مسئول با بیان اینکه پیش بینی می شود میزان کسری بودجه بنزین و گازوئیل در بخش حمل و نقل کمتر از ۳ میلیارد دلار باشد، بیان کرد: این در حالی است که باید به این رقم متمم بودجه میزان سوختی که برای تامین نیازهای واحدهای نیروگاهی و صنایع انجام شده را نیز اضافه کرد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.