تغییر شیوه‌ تخصیص تسهیلات

0

بانک توسعه تعاون سعی دارد علی‌رغم تمام محدودیت‌های پیش‌رو در رقابت با دیگر بانک‌ها ضمن تغییر شیوه‌های تسهیلات‌دهی کنونی، متناسب با نیاز‌‌ها و شرایط روز تعاونگران برنامه‌های آتی خود را تبیین و به رشته عمل درآورد.
ماشاءا… عظیمی مدیر عامل بانک توسعه تعاون در مراسم مدیران شرکت‌های تعاونی تاکسیرانی سراسر کشور اظهار داشت: فعالان در عرصه تعاون باید ضمن تعامل، تفاهم و تلاش با تأکید بر آسیب‌شناسی در این بخش کاستی‌ها و مشکلات پیش‌روی تعاون را شناسایی و در جهت مرتفع‌ ساختن آنها گام بردارند.
وی ادامه داد: معتقدم تمام فعالان در عرصه حمل و نقل کشور باید به جای تشکیل چندین سمینار و همایش با تشکیل جلسه‌ای واحد در تعامل با یکدیگر به ارزیابی جایگاه واقعی حمل و نقل در اقتصاد کشور بپردازند و چالش‌های پیش‌روی این بخش را ضمن ارزیابی مناسب به نقطه قوت تبدیل تو در مسیر اعتلای بخش حمل و نقل کشور حرکت کنند.
وی افزود: حمل و نقل شبکه بسیار وسیعی است که بدون اتکاء به بهره‌وری از آن امکان زندگی به خصوص برای ساکنان شهرنشین وجود ندارد تا جایی که در این زمینه‌ می‌توان چنین ادعا کرد که ارتباط و حمل و نقل شریان‌های اصلی تعاملات و مناسبات اجتماعی در تمامی جوامع بشری محسوب می‌شوند.
مدیر عامل بانک توسعه تعاون ضمن تأکید بر این موضوع که برای حصول نتیجه لازم باید به چگونگی سرمایه‌گذاری در جهت احراز نتیجه لازم تأکید داشت، تصریح کرد: اگر در این زمینه‌ بتوانیم طبق برنامه‌ریزی جامع و صحیحی گام برداریم قادر خواهیم بود با تعریف زیرساخت‌های درست آینده روشنی برای اقتصاد کشور تعریف و در دستور کار قرار دهیم.
وی خاطرنشان کرد: از حجم تسهیلاتی که بانک توسعه تعاون به بخش‌های متفاوت تخصیص داده است ۳۰ درصد سهم تسهیلات پرداخت شده خاص بخش حمل و نقل کشور بوده، این در حالی است که به جهت گستردگی حمل و نقل کشور تسهیلات تخصیص یافته بدین منظور بسیار ناچیز می‌نماید اما باید به این نکته توجه داشت نباید در این خصوص تأکید بخش حمل و نقل کشور بر اخذ تسهیلات از بانک توسعه تعاون باشد چرا که اعتبار این بانک بدین سبب بسیار محدود است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.