تغییر رنگ پرده‌ با سیگنال‌های وای‌فای

0

تغییر رنگ پرده‌ با سیگنال‌های وای‌فای

تغییر رنگ پرده‌ با سیگنال‌های وای‌فایدر پژوهشی جدید، ریچارد ویگن (Richard Vijgen) پرده‌ای با استفاده از الیاف حرارتی ساخته که با جذب سیگنال‌های وای‌فای (Wi-Fi) از ابزارهای هوشمند، دچار تغییر رنگ می‌شود. این محصول که در نمایشگاه Work In Progress هلند به‌نمایش درآمد، با یک کنترل‌کننده در ارتباط است که می‌تواند روند دریافت سیگنال از کامپیوترها و گوشی‌های هوشمند را به پرده منتقل کند. وقتی این سیگنال‌ها دریافت می‌شود، کنترل‌کننده، سیگنال‌های بی‌سیم را به یک جریان الکتریکی تبدیل می‌کند که از طریق سیم‌ها وارد پرده می‌شود.

تغییر رنگ پرده‌ با سیگنال‌های وای‌فای المان‌های حرارتی داخل پرده این جریان را به گرما تبدیل می‌کند و گرما رنگ الیاف حرارتی پرده را تغییر می‌دهد. بعد از عبور جریان، رنگ پرده از آبی تیره به سفید نقره‌ای تغییر می‌کند و دوباره به‌سرعت به رنگ قبلی بازمی‌گردد. به گفته ویگن «پرده وای‌فای دیواری پویاست که فعالیت بی‌سیم موجود در محیط را به‌تصویر می‌کشد. این پرده نمای متغیر فرکانس‌های رادیویی اطراف ما را مرئی می‌سازد. بدین‌ترتیب امواجی که در هوا منتشر می‌شود ردپایی مشخص و نمایان پیدا می‌کند و حالا دیگر چشم انسان قادر است حرکت این امواج را آن به آن حس کند.»

تغییر رنگ پرده‌ با سیگنال‌های وای‌فایاو در ادامه می‌افزاید: «دنیای نامرئی سیگنال‌های دیجیتال اطراف ما برای من جذاب است. چندی پیش من اپلیکیشنی طراحی کردم که معماری رادیو نام دارد و زیرساخت‌های بی‌سیم اطراف ما را مرئی می‌کند. درواقع طرحی تئوریک براساس مراکز داده جهانی که موقعیت مکانی برج‌های ارتباط بی‌سیم و روترهای وای‌فای را مشخص می‌کند. پروژه فعلی یا همان پرده وای‌فای، یک گام رو به جلو است. من به کمک این محصول می‌خواستم سیگنال‌های واقعی موجود در فضا را مرئی کنم. بدین‌ترتیب انسان حسی جدید از امواجی که در اطرافش در جریان است خواهد داشت درست مثل حسی که از هوای محیط با نگاه‌کردن از پنجره خانه دارد. من نمی‌خواستم مجموعه‌ای پر از پیام‌های اطلاع‌رسان و اعدادی داشته باشم که روی صفحه نمایشگر بالا و پایین می‌رود. برای همین پرده و نمایی بصری را انتخاب کردم.»

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.