تغییر نحوه نقل و انتقال امتیاز وام مسکن

0

امتیاز وام مسکن در بازار فرابورس مبادله می شود.
به گزارش واحد مرکزی خبر، مدیرعامل شرکت فرابورس از عرضه امتیاز وام مسکن از طریق این شرکت در ماه های آینده خبر داد.
مصطفی امیدقائمی گفت: دارندگان حساب کوتاه مدت سپرده ویژه ممتاز بانک مسکن می توانند هر یک از اوراق امتیاز وام به قیمت یک میلیون تومان در فرابورس عرضه کنند.
وی افزود : کمیته فقهی بازار بورس معامله این اوراق را بلامانع دانسته است و براساس برآوردها زمینه خرید وفروش این اوراق تا ۵۰۰ میلیارد تومان وجود دارد.
امیدقائمی با بیان اینکه اوراق وام مسکن امتیازی ۲ ساله است که به واحدهای مسکونی تعلق می گیرد ، گفت: وام مسکن برای واحدهای مسکونی نوساز پرداخت می شود و بازپرداخت آن ۱۲ تا ۲۰ سال با نرخ سود ۱۲ درصد است.
وی با اشاره به اینکه بانک مسکن برای هر واحد مسکونی تا سقف بیست میلیون تومان وام پرداخت می کند، افزود: هموطنان به ویژه انبوه سازان و شرکت های ساختمانی می توانند برای گرفتن این وام از طریق خرید اوراق امتیاز وام مسکن اقدام کنند.
وی همچنین عرضه سهام شرکت های سهامی خاص و مزایده های سازمان خصوصی سازی و نیز اوراق طرح مسکن نوسازان را از دیگر برنامه های آتی شرکت فرابورس اعلام کرد.
مدیرعامل شرکت فرابورس گفت: عرصه اوراق مشارکت و گواهی سپرده در بازار چهارم فرابورس دردستور کار قرار دارد و اوراق مشارکت شرکتی امکان پرداخت ۲ درصد سود بیشتر ازاوراق دولتی را دارد.
امیدقائمی افزود: ۱۵۰۰ میلیارد تومان درخواست برای اوراق مشارکت شرکتی وجود دارد.
وی گفت: براساس مجوزهای دریافتی شرکت فرابورس می تواند سهام همه شرکت هایی را که پذیرفته نشده اند در بازار سوم خود برای یک مرتبه عرضه کند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.