تفاهم نامه بهسازی بافت‌های فرسوده تهران اجرایی نشد!!

0

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان کشور ازعدم عملیاتی شدن تفاهم نامه کانون انبوه‌سازان با شهرداری در مورد بهسازی ۱۵۰ هکتار از بافت‌های فرسوده شهر تهران خبر داد.
فرهاد سعدلو پاریزی در گفت‌وگو با ایلنا ، با اشاره به تفاهمنامه مذکور بین کانون انبوه‌سازان و شهرداری در چند ماه گذشته افزود: تداوم شرایط نامطلوب اقتصادی، عدم بازگشت سرمایه در مدت زمان لازم، ریسک بالای سرمایه‌گذاری و سیستم نامطلوب اداری شهرداری از عوامل عمده شکست اجرایی شدن این تفاهمنامه بود.
دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان کشور از برگزاری جلسه‌ای برای سرنوشت نهایی این تفاهمنامه در هفته آینده خبر داد و اظهار داشت: احتمال برگزاری جلسه‌ای با حضور مسوولان شهرداری در این زمینه درهفته آینده وجود دارد و تصمیم نهایی در مورد اجرایی شدن و یا نشدن این تفاهمنامه به طور قطعی هفته آینده مشخص می‌شود.
سعدلو تصریح کرد: در حال حاضر تعدادی از انبوه‌سازان به صورت انفرادی و خارج از قالب تفاهمنامه در بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده تهران مشارکت دارند.
به گفته وی بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده درکلان شهرها و به ویژه درتهران نیازمند ابزارها و سیاستگذاری‌های کلان همراه با حمایت همه جانبه ارگان‌های ذیربط است.
در حدود شش ماه پیش دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان کشور از انعقاد قراردادی مابین شهرداری و کانون انبوه‌سازان برای بهسازی و نوسازی ۱۵۰ هکتار از بافت‌های فرسوده شهر تهران خبر داده بود.
وی گفته بود: در این زمینه هیچگونه مشکلی وجود نخواهد داشت و بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده بر اساس تفاهمنامه مذکور اجرایی می‌شود.
بر اساس این گزارش، انبوه‌سازان به عنوان تولید کنندگان حرفه‌ای مسکن دارای ظرفیت لازم برای نوسازی بافت‌های فرسوده هستند و بنا بر اعلام رییس سازمان عمران و بهسازی وزارت مسکن مبنی بر تجمیع پلاک‌های کوچک و ساخت مجتمع‌های بزرگ مسکونی در دستور کار وزارت مسکن برای ورود انبوه‌سازان برای ساخت مجتمع‌های بزرگ مسکونی قرار گرفته است.
احمد صادقی از اعلام آمادگی این سازمان برای پرداخت ۱۵ میلیون تومان به هر واحد به انبوه‌سازان خبر داده بود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.