تفاوت های مدیریت ساخت و ساز و مهندسی عمران

0
مدیریت ساخت و ساز و مهندسی عمران

به نظر می رسد که مدیریت ساخت و ساز و مهندسی عمران قابل جایگزینی با همدیگر می باشند. با این وجود، شغل های آنها بسیار متفاوت می باشد. اگر چه هر دوی آنها با سایت ساخت و ساز در ارتباط هستند، اما دارای دو جایگاه جداگانه می باشند. آنها سطوح متفاوتی از آموزش را نیاز دارند، شغل های آنها به مهارت ها متفاوتی نیازمند می باشد و مسیر شغلی آنها متفاوت است. با توجه به گزارش رشد شغلی ۱۱ درصد، مهندسی ساخت و ساز به سرعت رو به افزایش است. بسیار مهم است که تفاوت های بین مدیریت ساخت و ساز و مهندسی عمران را بدانیم.

شرح وظایف کلی

مدیران ساخت و ساز، به عنوان مهندسین سایت یا مهندسین ساخت و ساز نیز شناخته می شوند. آنها شناخت کافی در مورد مصالح ساختمانی دارند. از آنجایی که انتظار می رود آنها مصالح ساختمانی را بررسی کنند تا مطمئن شوند پروژه برای سال های طولانی دوام خواهد داشت، این مهارت، ضروری و اجباری است. همچنین آنها باید پایه و اصول طراحی، مدیریت پروژه ساخت و ساز و برنامه ریزی ساخت و ساز را بداند.

مهندسین عمران، شرح وظایف کلی متفاوتی دارند. مهندسین عمران باید تمامی قوانین منطقه ای ساخت و ساز را مطالعه کرده و بدانند. آنها باید دانش عمیقی در اصول تجزیه و تحلیل آماری و تکنیک های ساخت و ساز داشته باشند.

مسیر شغلی

مسیر شغلی مدیریت ساخت و ساز و مهندسی عمران با یکدیگر متفاوت است. کار و تجربه دانشگاهی مهندسین ساختمانی، آنها را به سمت مشاغل ساختمانی هدایت می کند. یک مهندس ساخت و ساز می تواند به عنوان یک مدیر پروژه ساخت و ساز، یک مدیر ساخت و ساز یا یک مدیر مهندسی ساخت و ساز فعالیت کند.

کار و تجربیات آکادمیک مهندسین عمران، فضای بیشتری را به این مهندسان در زمینه فعالیتشان می دهد. آنها اغلب به عنوان مهندسین محیط زیست، مهندسین ساختاری، مدیران شهری، برنامه ریزان شهری یا برنامه ریزان ساخت و ساز فعالیت می کنند. زمینه های متفاوتی وجود دارد که آنها می توانند مهارت ها و آموزششان را به کار بگیرند. این موضوع آنها را از مدیران ساخت و ساز جدا نمی کند.

شباهت های شگفت انگیز مهندسی عمران و مدیریت ساخت و ساز

بسیاری از مدیران ساخت و ساز، سابقه دانشگاهی خود را با مهندسین عمران به اشتراک خواهند گذاشت. بسیاری از دانشگاه ها مهندسین ساخت و ساز را به عنوان زیرمجموعه ای از مهندسی عمران در نظر می گیرند. صنعت ساخت و ساز ممکن است از مهندسین ساخت و سازی که دانش کاربردی در مورد فرآیندها، روشها و مدیریت افراد دارند، بهره مند شود. با افزایش تکنولوژی در مکان ساخت و ساز، مدیریت ساخت و ساز و مهندسی ساخت و ساز، شاهد تغییرات زیادی در وظایف و مهارت های لازم خواهد بود.

اکثر افراد فکر می کنند این دو شغل، سابقه دانشگاهی یکسانی دارند، اما نقش آنها از برنامه ریزی تا اجرا بسیار متفاوت است. بسیار مهم است که نیازمندی های مدیریت ساخت و ساز و مهندسی عمران را قبل از انتخاب آنها بدانیم.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.