تقاضا برای سفر به آمریکا کاهش یافت

0
به گزارش Consbank، به نقل از رویترز، موسسه آنالیز آمارهای مسافرتی فوروارد کیز اعلام کرد، به دنبال شکل گیری فضای عدم قطعیت ناشی از دستور جدید مهاجرتی ترامپ، تقاضا برای سفر به آمریکا نسبت به اوایل امسال کاهش داشته است.
فوروارد کیز که اطلاعات رزرو روزانه ۱۶ میلیون سفر از طریق سیستم های رزرواسیون مهم جهانی را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد گفته که سفر از آمریکا به خاورمیانه و بالعکس نیز پس از اقدام دونالد ترامپ علیه اتباع ۷ کشور مسلمان به شدت کاهش داشته است.
اولیویر جاگر، موسس فوروارد کیز در بیانیه ای اعلام کرد: «به نظر می رسد که احساس عدم قطعیت و لفاظی های رئیس جمهور آمریکا در حال ترساندن افراد از سفر به آمریکاست.»
تقاضا برای سفر به آمریکا یکی از موضوعات بزرگترین نمایشگاه سفر جهان (آی تی بی) است که قرار است این هفته در برلین برگزار شود.
آمارهای این موسسه در ماه گذشته نشان داده بود، پس از آنکه دستور ممنوعیت سفر به آمریکا در ماه ژانویه به اجرا گذاشته شد، سفرهای بین المللی به آمریکا در ۸ روز نخست ۶٫۵ درصد کاهش داشت.
در جدیدترین آمارهای ارائه شده، فوروارد کیز اعلام کرده که رزرو سفر به آمریکا پس از تعلیق این دستور به حکم دادگاه مجددا افزایش داشت، اما در طی نه روز پس از ۱۷ فوریه یعنی روز اعلام طرح های دولت آمریکا برای صدور دستور جدید مجددا کاهش داشت.
به طور کلی، رزرو سفر به آمریکا در طی ۳ ماه آینده نسبت به سال گذشته ۰٫۴ درصد کاهش یافته، در حالی که این رقم قبل از روز اعمال محدودیت های مسافرت به آمریکا ۳٫۴ درصد رشد نشان می داد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.