تلاش برای جلوگیری از انحراف تسهیلات بانکی

0

رئیس هیات مدیره بانک توسعه تعاون از افزایش دامنه نظارتی در این بانک برای جلوگیری از انحراف تسهیلات پرداختی بانکی خبر داد.
به گزارش consbank به نقل ازمهر، ماشاءالله عظیمی گفت: در این رابطه و برای جلوگیری از انحراف تسهیلاتی، بانک توسعه تعاون نظارت و کنترل خود را برای صرف تسهیلات در محل‌های تعریف شده انجام می‌دهد.
رئیس هیات مدیره بانک توسعه تعاون با بیان اینکه تسهیلات نباید از زمینه اصلی خود خارج شود، اظهار داشت: امکان اینکه فرد یا گروهی بخواهند برای ایجاد کارخانه و تولید تسهیلات بگیرند و آن را در جای دیگری هزینه کنند، وجود ندارد.
عظیمی با بیان اینکه اعمال نظارت در زمان پرداخت تسهیلات از جمله اقدامات نظارتی بانک‌ها محسوب می‌شود، بیان داشت: سیستم بانکی بر هزینه شدن تسهیلات بانکی در محل‌های خود نظارت دارد. وی تصریح کرد: انحراف در تسهیلات بانکی علاوه بر تبعات اقتصادی منفی که در پی خواهد داشت، نوعی تخلف شرعی نیز محسوب می‌شود به نحوی که هزینه شدن تسهیلات کوتاه مدت در سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت نیز ایجاد اشکال می‌کند.
رئیس هیات مدیره بانک توسعه تعاون در زمینه وضعیت جذب مشتریان جدید در بانک تخصصی بخش تعاون نیز با بیان ورود مشتریان جدید به شبکه بانکی تعاون، افزود: از زمان آغاز به کار بانک، مشتریان جدیدی از بخش تعاون و غیرتعاون به آمار قبلی افزوده شده است. به گفته عظیمی، بانک توسعه تعاون هم اکنون در شورای‌عالی بانک‌های دولتی و خصوصی نیز عضویت داشته و در جلسات آن شرکت می‌کند. هم اکنون وزارت تعاون اعمال نظارت‌های قانونی بر حسن اجرای قوانین و مقررات، پروژه نظارت بر نحوه مصرف تسهیلات طرح‌های تعاونی در دست اجرای استفاده کننده از تسهیلات را در ۳۰استان کشور آغاز کرد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.