تلاش برای رونق مسکن در انگلیس

0

رییس شرکت ساختمانی تیلور ویمپی انگلیس یکی از بزرگترین شرکتهای ساختمانی این کشور تاکید کرد: افزایش نرخ بهره از سوی بانک مرکزی می تواند موجب رشد و رونق بخش مسکن انگلیس در سال ۲۰۱۰ شود .
به گزارش روزنامه تلگراف، پیتر ردفرن تصریح کرد: اگر بانک مرکزی انگلیس نرخ بهره بانکی را ۰٫۵ درصد افزایش دهد روند افزایش قیمت و فروش مسکن ادامه خواهد یافت و این مساله موجب رشد و رونق نسبی این بخش خواهد شد.
گرچه برخی از بانکهای مرکزی و دولتهای جهان به تدریج در حال خروج از اجرای سیاستهای محرک مالی و اقتصادی و اتخاذ استراتژی خروج هستند ولی کارشناسان اقتصادی بر این باورند که افزایش نرخ بهره بانکی در شرایط کنونی که رشد اقتصادی جهان به شدت بی ثبات و شکننده است می تواند موجب کاهش هزینه های مصرفی شود .
ردفرن در ادامه افزود ، البته در کوتاه مدت بانک مرکزی انگلیس نرخ بهره بانکی را افزایش نخواهد داد ولی در بلند مدت افزایش نرخ بهره بانکی می تواند آثار و نتایج زیادی بر بخشهای مختلف اقتصادی انگلیس داشته باشد .
این شرکت ساختمانی پیش بینی کرد : تقاضا برای خرید مسکن در انگلیس طی سال ۲۰۱۰ نسبت به سال ۲۰۰۹ بیش از ۲۸ درصد افزایش یابد .
وی در ادامه ضمن هشدار نسبت به رشد و رونق شکننده بازار مسکن انگلیس افزود: به نظر من رشد و رونق نسبی در بازار مسکن انگلیس طی ماههای گذشته ناشی از اجرای بسته های محرک مالی بوده و به هیچ وجه پایدار و باثبات نخواهد بود . این شرکت طی سال ۲۰۰۹ تنها ۱۰۱۸۶ واحد مسکونی به فروش رسانده است که نسبت به سال ۲۰۰۸ بیش از ۲۴ درصد کاهش نشان می دهد.
ردفرن افزود: وضعیت بازار مسکن انگلیس هم اکنون باثبات است و کاهش تقاضا موجب عرضه محدود مسکن شده است . بازار مسکن انگلیس هنوز با چالشها و ریسکهای زیادی روبرو است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.