تلاش برای ورودسرمایه های خارجی به مشارکت در نوسازی چین

0

اقتصاددانان چینی اعلام کردند اقدامات مسئولان این کشور برای احیای سرمایه گذاری خارجی در بخشهای فناوری پیشرفته و انرژیهای جدید با اهداف نوسازی صنعتی این کشور مطابقت دارد.
به گزارش خبرگزاری شین هوا از پکن جو شیائولِئی اقتصاددان برجسته چینی اعلام کرد سرمایه گذاریهای مستقیم خارجی نقش مهمی در رشد اقتصادی این کشور و ایجاد فرصتهای شغلی در سه دهه اخیر داشته است.
جو افزود با وجود این با درنظر گرفتن سرعت توسعه اقتصاد چین در صورتی که سرمایه گذاریهای خارجی تنها بر بخشهای کارخانه ای متمرکز شوند به کشور چین برای تغییر الگوی رشد اقتصادیش کمک نخواهند کرد.
بر اساس بیانیه ای که روز چهارشنبه در پایان نشست شورای امور دولتی به ریاست ون جیابائو نخست وزیر چین منتشر شد ، چین سرمایه گذاران خارجی را به سرمایه گذاری در انرژیهای جدید ، ‌محافظت از محیط زیست ، فناوریهای پیشرفته ،‌خدمات مدرن ترغیب می کند.
جانگ یانشنگ مدیر موسسه تجارت خارجی کمیسیون دولتی توسعه و اصلاحات نیز اعلام کرد در مدت زمانی که از بحران اقتصادی جهان تا کنون می گذرد فضای سرمایه گذاری های خارجی در چین با تغییرات متعددی از جمله افزایش دستمزد و انرژی مواجه بوده است.
ایزاک سوئد مدیر گروه آمریکایی پرمل که یکی از موسسات بزرگ مالی چین به شمار می رود نیز معتقد است اقتصاد چین سرشار از تنوع است و نوسازی صنعتی و شهرسازی در این کشور همچنان ادامه دارد که این موضوع خود منجر به ایجاد فرصتهای متعدد سرمایه گذاری می شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.