تمدید مهلت استفاده از وام ساخت مسکن برای ایثارگران

0

هیات دولت، مهلت زمانی دریافت وام ساخت مسکن برای آندسته از آزادگان، جانبازان و خانواده شهدا که تاکنون از وام ساخت مسکن استفاده نکرده‌اند، را تمدید کرد..
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیات وزیران در جلسه نهم دی ماه امسال بنابه پیشنهاد بنیاد شهید و امور ایثارگران و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی، ضوابط ارایه تسهیلات ساخت مسکن به آزادگان، جانبازان و خانواده شهدا موضوع تصویب مورخ ۱۰/۱۳۸۷/۸ را تا پایان سال ۱۳۸۸ معتبر و لازم الاجرا اعلام کرد.
بدین ترتیب، زمان استفاده از تسهیلات وام ساخت مسکن در تصویب‌نامه یاد شده برای پذیرش تقاضا توسط بانک‌های عامل تا پایان سال ۱۳۸۸ و انعقاد قرارداد تا پایان خرداد ماه سال ۸۹ تغییر پیدا کرد. پیش از این نیز دولت در تیرماه امسال، زمان استفاده از تسهیلات تصویب‌نامه یادشده برای پذیرش تقاضا را تا پایان شهریور ۱۳۸۸ و انعقاد قرارداد را تا پایان آذر ماه سال ۸۸ تمدید کرده بود.
براساس مصوبه جدید، دولت همچنین باقیمانده تسهیلات مسکن سال ۱۳۸۷ به میزان ۵۰ درصد وام خرید معادل ۲۰ هزار فقره و ۵۰ درصد وام ساخت مسکن برای ایثارگران واجد شرایط از سوی بانک‌ها قابل پرداخت می باشد.
این مصوبه در تاریخ ۲۰ دی ۱۳۸۸ توسط محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شده است.
براساس مصوبه مورخ ۱۰/۱۳۸۷/۸ دولت، میزان تسهیلات پرداختی جهت ساخت مسکن به جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر، آزادگان و خانواده شهدا (همسر، فرزندان و والدین) در شهرهای بزرگ با جمعیت بیش از یک میلیون نفر ۱۸ میلیون تومان، در مراکز استان‌ها ۱۶ میلیون تومان، در سایر شهرها ۱۴ میلیون تومان و در روستاها ۱۰ میلیون تومان با نرخ سود ۴ درصد تعیین شده بود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.