تنها ۳۰۰ مدرسه بهسازی لرزه ای شده اند

0

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس وزارت آموزش و پرورش درباره که قانون بهسازی لرزه ای مدارس در سال ۱۳۸۴ در مجلس تصویب شد، گفت: تاکنون ۳۰۰ مدرسه از مجموع مدارس کشور بهسازی لرزه ای شده اند که تا پایان تیرماه سال آینده نیز ۷۰۰ باب دیگر مقاوم سازی خواهند شد.
به گزارش مهر، مرتضی رئیسی در نشست خبری که صبح روز سه شنبه در سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور برگزار شد، در پاسخ به سئوالی درباره هزینه نگهداری مدارس نیز گفت: بین هفت تا هشت درصد از اعتبارات استانی سازمان صرف نگهداری و تعمیر مدارس می شود که به نظر من کافی نیست و باید افزایش یابد.
معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه عمر مفید ساختمانهای مدارس، ۵۰ سال تعریف شده است، ادامه داد: سازمان نوسازی مدارس متولی ساخت مدرسه است و پس از تحویل پروژه های آموزشی وظیفه ای در مقابل آنها ندارد.
رئیسی تاکید کرد: البته اگر طرح بیمه مکمل ساختمانها در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسد، این مشکلات هم برطرف خواهد شد. به هر حال باید چاره ای اندیشید تا بعدها متحمل هزینه های سنگین برای تعمیر مدارس نشویم. البته ما این پیشنهاد را پیش از این نیز به وزیر آموزش و پرورش داده بودیم.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.