تهران پایتخت اقتصادی باقی بماند

0

معاون وزیر مسکن و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مجری طرح‌های دولتی این وزارتخانه با تاکید بر اینکه هنوز مصوبه انتقال پایتخت به وزارت مسکن ابلاغ نشده است، گفت: در زمینه بحث انتقال پایتخت هنوز ابلاغی نشده تا برای پایتخت جدید مکان یابی از سوی این وزارتخانه صورت گیرد، ولی می‌توان تهران را همچنین به عنوان یک پایتخت اقتصادی در نظر گرفت.
محمد جعفر علیزاده با تاکید بر اینکه انتقال پایتخت از تهران به جای دیگر کشور یک مقوله سنگین ملی است، بیان داشت: این موضوع باید از ابعاد گوناگون فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و… توسط کارشناسان مختلف بررسی شود.
معاون وزیر مسکن و شهرسازی در همین رابطه یادآور شد: در اینکه تهران از بحران‌های متعددی از قبیل آلودگی آب و هوا، وضعیت زمین و لرزه‌‌خیزی و مقوله ترافیک رنج می‌برد، شکی نیست ولی می‌توان در این زمینه مانند برخی از کشورهای دنیا سیاست‌هایی را اتخاذ کرده و همزمان با انتقال پایتخت سیاسی‌، پایتخت اقتصادی را حفظ کرد.
معاون وزیر مسکن و شهرسازی در ادامه تاکید کرد: در کشور ما اجرایی کردن این طرح نیاز به بررسی دقیق مهندسی و اقتصادی دارد که باید در سطح ملی و در کمیته‌های ویژه بررسی شود.
به گزارش مهر، پیش از این مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه‌ای انتقال مرکز سیاسی کشور در مکان مناسب تا پایان چشم‌انداز را تصویب کرده بود و در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در ادامه بررسی و تدوین سیاست‌های کلی در بخش آمایش سرزمین با حضور کارشناسان مربوطه از دولت و مجلس شورای اسلامی مصوب شد که مرکز سیاسی کشور در مکان مناسب جهت بهبود و اصلاح استقرار جمعیت و فعالیت در کشور تا پایان چشم‌انداز منتقل شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.