تهیه اطلاعات آمارهای مرتبط با مدیریت واردات

0

معاون کل سازمان توسعه تجارت ایران بر ضرورت تهیه و تنظیم اطلاعات آماری و تحلیلی از سوی همه سازمانها و دستگاههای مرتبط در راستای کنترل و مدیریت واردات تاکید کرد.
حمید صافدل در گفت وگو با مهر گفت: موضوع مدیریت واردات از اهمیت بسیاری برخوردار است که تاثیر تعیین تعرفه ها را بر واردات و صادرات به صورت تفکیک شده، بررسی می کند. به همین دلیل، تهیه اطلاعات آماری و تحلیلی در این باره از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.
معاون کل سازمان توسعه تجارت ایران افزود: یکی از مباحث جدی در سیاستهای تعرفه ای این است که می توان تاثیر عملکردهای کشور در تعیین تعرفه ها را بر همه جوانب تجارت سنجید و از توجه به یک بعد، پرهیز کرد.
وی، مدیریت واردات را یک سناریوی منسجم از پیش تعیین شده دانست و تصریح کرد: در حال حاضر، قوانین پراکنده و امکانات کمی برای تدارک آن وجود دارد.
صافدل با تاکید بر اینکه بخشی از زیرساختهای لازم برای مدیریت واردات در قانون موجود است، خاطرنشان کرد: در مواردی نیز خلا و مشکلات قانونی وجود دارد به نحوی که قوانین پراکنده ای که در راستای مدیریت واردات وجود دارد، حتی با یکدیگر چالش ایجاد می کنند.
وی اظهار داشت: به همین دلیل اگر حتی در زمینه کنترل و مدیریت واردات از نظر قانونی هم نتوان تغییرات ایجاد کرد، دستکم باید به تدوین برخی مولفه ها پرداخت که امکان مدیریت واردات را به صورت هماهنگ فراهم سازد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.