توتال منتظر تصمیم آمریکا درباره ایران است

0
به گزارش Consbank، به نقل ایسنا، امیرحسین زمانی‌نیا در همایش برجام و اقتصاد مقاومتی که از صبح امروز در وزارت امور خارجه در حال برگزاری است، با تاکید بر اینکه در مورد برجام در وزارت نفت و چهار زیرمجموعه این وزارت خانه هیچگونه سیاه نمایی وجود ندارد، گفت: درحال مذاکره بر سر ٢۵قرارداد هستیم که اگر منجر به عقد قرارداد شود بیش از ٨٠میلیارد یورو و حدود ۸۵ میلیارد دلار ارزش دارد.
وی ادامه داد: در فضای ایجاد شده بعد از برجام، صادرات نفت خام دو برابر شده است و بالغ بر ٣۴میلیارد دلار در سال ٩۵، عواید نفت و میعانات بوده است.
یه گفته این مقام مسئول در ماه های آخر سال ٩۵، دو میلیون و ۶٣٩هزار بشکه نفت و میعانات گازی صادر کردیم و ارزش مذاکرات جاری حدود ٨۵ میلیارد دلار است.
معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت با اشاره به همکاری توتال با ایران توضیح داد: توتال اعلام کرد منتظر تصمیم نهایی آمریکا در مورد ایران است، ما توتال را درک می‌کنیم.
وی گفت: آنها می خواهند ۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری کنند، ما از توتال دلخور نیستیم، البته آن ها از یک ماه و نیم گذشته تاکنون بیش از ٢٠میلیون دلار هزینه و پروپوزال‌های خود را آماده کرده‌اند.
زمانی نیا در ادامه با تاکید بر اینکه ایران گروگان کشورهایی که با آن ها مراوده دارد نیست، تصریح کرد: در راستای اقتصاد مقاومتی باید گفت ما گروگان کشورهایی که با آن ها مراوده داریم نیستیم و این مراوده به خاطر ارزش افزوده است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.