تورم‌سال آینده بیش از ۴۰ درصد خواهد بود

0

نماینده تویسرکان درمجلس با تاکید براینکه دستمزد ۲۶۳ هزار تومانی به هیچ‌وجه با واقعیت‌های اقتصادی کشور همخوانی ندارد،گفت: اینکه همه‌ساله بر مبنای تورم حداقل دستمزدکارگران افزایش می‌یابدکار خوبی است اما مشکل اینجاست‌که حداقل دستمزد بر مبنای تورم واقعی نیست.
به گزارش consbank به نقل از ایلنا، شهریارطاهرپور با تاکید بر اینکه اظهارنظرهای نمایندگان و مسوولان درتعیین حداقل دستمزد کارگران تاثیری ندارد،گفت: از من انتظار دارید چه خبری را اعلام کنم؟ گرانی، تورم، بیکاری، مشکلات واحدهای صنعتی که مثل روز روشن است. حداقل دستمزد ۲۶۳ هزار تومانی نیز که پاسخگوی نیازهای اولیه کارگران نیست در این شرایط چگونه می‌توان اظهارنظر کرد.
وی که حاضر نشد نظر خودش را برای تعیین حداقل دستمزد بگویدگفت: مگر شورای عالی کار بر مبنای اظهار نظر بانک مرکزی در خصوص تورم ۲۰ درصدی حدود ۴۰ هزارتومان به حداقل دستمزد اضافه نکرد. آیا تورم واقعی ۲۰ درصد بود و آیا با افزودن ماهی ۴۰ هزار تومان، کارگران توانستند حداقل‌های زندگی خود و خانواده‌شان را تامین کنند.
وی با اعلام اینکه امسال با سال‌های گذشته تفاوت فاحشی دارد، گفت: امسال لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها در راه است و بنابر پیش‌بینی صاحب‌نظران حداقل تورم ناشی از اجرای این لایحه ۲۰ درصد است که اگر این درصد را بر تورم سالیانه بیفزاییم تورم سال آینده بیش از ۴۰ درصد خواهد بود در این شرایط آیا دستمزد کارگران ۴۰ درصد افزوده می‌شود.
طاهرپورپیشنهاد کرد که به کارگران و حقوق‌بگیران یارانه نقدی نپردازند وگفت: به جای پرداخت یارانه نقدی ۲۰ درصد تورم ناشی از اجرای لایحه و درصد تورم واقعی را به حقوق کارگران بیفزایند.
وی با اعلام اینکه دادن یارانه مختص کسانی است که توان مالی لازم را ندارند،گفت: کسی که کار می‌کند باید به اندازه‌ای درآمد داشته باشد که زندگی‌اش را تامین کند بنابراین تعریف دستمزد ناچیز برای کارگران و اختصاص یارانه به دلیل آنکه کارگران جزء اقشار محروم هستند سیاست یک بام و دو هواست.
نماینده تویسرکان در مجلس، اعضای شورای عالی کار را مخاطب قرار داد وگفت: اگر می‌خواهید حداقل دستمزد کارگران را برای یک سال آینده تعیین کنید بهتر است آن را بر مبنای لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها و تبعات آن بیفزایید.
طاهرپور با تاکید بر اینکه دادن یارانه به افراد شاغل به روح آنان لطمه می‌زند،گفت: چرا دستمزد کافی به نیروی کار نمی‌دهند تا توان پرداخت هزینه‌های اولیه زندگی را داشته و نیازی به یارانه نداشته باشد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.