توقف رشد شهر در مناطق شمالی تهران

0

مدیرکل اداره حقوقی شهرداری تهران اعلام کرد: علی رغم افزایش فعالیت‌های عمرانی، فرهنگی و اجتماعی شهرداری در سطح شهر که بالتبع با افزایش تعداد معارضان همراه است و انتظار می‌رود تعداد پرونده‌های حقوقی افزایش یابد، اما تعداد این پرونده‌ها نسبت به فعالیت‌ها با کاهش۲۰ تا ۲۵ درصدی روبرو بوده است.
نوروزی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد پرونده‌های حقوقی ناشی از ساخت و سازهای غیرمجاز در تهران نیز عنوان کرد: پرونده‌های زیادی در زمینه ساخت و سازهای شمال تهران و خارج از محدوده شهری تحت عنوان بالاتر از خط ۱۸۰۰ متر وجود داشت که اکثر آن‌ها را حل و فصل کرده‌ایم.
وی افزود: همچنین با واگذار کردن املاک معوض و یا مذاکرات به واسطه مقامات قضایی، رشد شهر تهران در مناطق شمالی متوقف شده است.
نوروزی افزود: ارائه بخشی از زمین‌های معوض به مالکانی که به صورت قانونی ساخت و سازهایی در شمال تهران داشتند به کمیسیون متشکل از مسکن و شهرسازی، دیوان عدالت اداری، شهرداری و غیره که عضو آن هستند واگذار و قرار شده زمین‌های معوض به آن‌ها ارائه شود.
وی اظهار کرد: اما این که زمین‌های معوض در شرق تهران باشد، مشخص نیست و کمیسیون یاد شده مشغول تعیین معوض‌ها و تعیین تکلیف تعاونی‌های مسکن و املاکی هستند که ساخت و سازهای آن‌ها در شمال تهران متوقف شده است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.