توقف پرداخت تسهیلات بدون سپرده به انبوه‌سازان

0

به گزارش Consbank، شانزدهم بهمن امسال بت شکن مدیرعامل بانک مسکن با بیان اینکه از ابتدای امسال سیاست اعتباری تسهیل شد به این دلیل که گمان می‌کنیم مسکن پیشران خروج از رکود اقتصاد است، اظهار کرد: در این راستا برای سازندگان تسهیلات با نرخ سود ۱۸ درصدی پرداخت شد. این تسهیلات بدون  رسوب حساب و به شرط این‌که انبوه‌ساز اهلیت اعتباری داشته باشد، پرداخت می‌شود.
وی با بیان این‌که پرداخت این تسهیلات برای قشر ضعیف و برای واحدهای کمتر از ۸۰ متر پرداخت شده است، تصریح کرد:‌ چنانچه انبوه‌سازان از فناوری‌های جدید یا صنعتی‌سازی که منجر به صرفه‌جویی در مصرف انرژی در ساخت و سازها شود در اولویت دریافت تسهیلات ۱۵۰ میلیون تومانی به ازای هر واحد قرار می‌گیرند.
وی بیان کرد: برنامه اولیه ما برای انبوه‌سازان پرداخت ۱۰۰ هزار فقره وام بود که از ابتدای امسال تاکنون برای ۱۰۴ هزار واحد تسهیلات به سازندگان اعطا شده است.
این در حالی است که یکی از اعضای کانون سراسری انبوه‌سازان از توقف پرداخت تسهیلات ساخت برای مشارکت مدنی به انبوه‌سازان خبر داد.
وی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرد:‌ بانک مسکن طی بخشنامه‌ای پرداخت تسهیلات ساخت انبوه‌سازان را منوط به سپرده‌گذاری کرده در حالی که پیش از این نیازی به رسوب حساب برای دریافت وام از سوی انبوه‌سازان نبود.
وی بیان کرد:‌ بانک همچنین به انبوه‌سازانی که قرارداد امضا کرده‌اند گفته تسهیلات آنها سال آینده پرداخت می‌شود و امسال خبر از وام نیست.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.