تولید انرژی برق از زباله‌های تر در تهران

0

مدیر عامل سازمان بازیافت گفت: با احداث سایت بازیافت منطقه ۱۳ تولید انرژی از زباله‌های تر برای نخستین‌بار امسال در شهر تهران انجام می‌شود.
به گزارش ConsBank ، فرهاد پورسخا در جریان بازدید از پروژه‌ها و طرح‌های جمع‌آوری و تفکیک زباله در منطقه ۱۳، گفت: به منظور حفظ محیط زیست شهری و استفاده بهینه از مواد بازیافتی طرح تولید انرژی و طرح تولید گاز متان و تبدیل به آن به انرژی برق با استفاده از زباله‌های‌تر جمع‌آوری شده در منطقه ۱۳ اجرا می‌شود.
وی گفت: روزانه در شهر تهران به طور میانگین ۷ هزار تن زباله تولید می‌شود و همچنین ۴ هزار تن نخاله زباله نیز جمع‌آوری می‌شود که از این میزان ۲۵ درصد آن قابل تفکیک ازمبدأست.
وی گفت: در شهر تهران ۱۱ ایستگاه میانی وجود دارد که قصد داریم با استفاده ازسیستم‌های استاندارد و به روز جهانی سایت منطقه ۱۳ را تبدیل به سایت تولید انرژی کنیم که علاوه برپسماندهای منطقه ۱۳، پسماندهای مناطق هم جوار را نیز درآنجا به انرژی پاک تبدیل کنیم.
وی همچنین درادامه بازدید از منطقه ۱۳ از احداث نخستین پارک بازیافت در سطح شهر تهران خبر داد و گفت: پارک آموزشی بازیافت درحوالی خیابان پیروزی واقع شده است و با راه‌اندازی آن امکان ارائه چگونگی تفکیک و بازیافت مواد از مبدأ به شهروندان آموزش داده می‌شود.
وی گفت: المان‌های این پارک نیز ازمواد بازیافتی استفاده خواهد شد و با نصب نمایشگرهای ویژه اطلاعات آموزش و تفکیک بازیافت به صورت آنلاین به شهروندان و مراجعان ارائه می‌شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.