تولید برق از انرژی خورشیدی در ژاپن دوبرابر شد

0

اتحادیه انرژی فتوولتائیک ژاپن (جی.پی.ایی.آ) اعلام کرد: ظرفیت تولید برق ژاپن با استفاده از انرژی خورشیدی در سال ۲۰۰۹ میلادی منتهی به دهم دی ماه امسال به بیش از دو برابر افزایش یافت.
به گزارش consbank به نقل از روزنامه ماینیچی، ژاپن در سال گذشته میلادی در مجموع ۴۸۳ هزار و ۹۶۰ کیلووات با استفاده از انرژی خورشیدی برق تولید کرد.
این میزان ۲/۱ برابر بیش از مجموع تولید برق ژاپن از انرژی خورشیدی در سال ۲۰۰۸ میلادی بوده است.
این گزارش می افزاید: در مجموع میزان سیستمهای نصب شده تولید انرژی خورشیدی در ژاپن نیز در سال گذشته میلادی نیز با افزایش قابل توجهی روبرو شده است.
به گزارش ماینیچی، در حال حاضر رشد تقاضاها برای نصب سیستمهای تولید برق با استفاده از انرژی خورشیدی در ژاپن هم از طریق نهادهای ملی و محلی از طریق ارایه تخفیفهای مالیاتی امکان پذیر است.
از سوی دیگر برای شهروندان ژاپنی که اقدام به نصب پنلهای خورشیدی می کنند این امکان فراهم است که انرژی مازاد خود را به شرکتهای برق ژاپن بفروشند.
گزارش ماینیچی حاکی از آن است که اگر یارانه های دولتی برای نصب سیستمهای تولید برق انرژی خورشیدی و تخفیفهای مالیاتی از سوی دولت اعطا شود، ژاپن در سال جاری میلادی با افزایش تولید برق از طریق انرژی خورشیدی روبرو خواهد شد.
کشور آسیایی ژاپن از جمله کشورهای بزرگ مصرف کننده انرژی در جهان است و به دلیل وابستگی این کشور به انرژی دیگر کشورها، در تلاش است تا زمینه تولید برق از انرژیهای تجدید پذیری نظیر انرژی خورشیدی، باد، زمین گرمایی و امواج را برای شهروندان ژاپنی فراهم کند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.