تکالیف جدید دولت در مسکن مهر

0

در حال حاضر ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار خانوار در کشور در ۱۷ میلیون واحد مسکونی زندگی می‌کنند و این آمار کمبود دو میلیون واحد مسکونی را در کشور آشکار می‌کند.
با مروری بر سرفصل‌های بخش مسکن در برنامه پنجم اینطور به نظر می‌رسد که نیازهای اساسی و مشکلات جاری در حوزه مسکن که از نظر مردم پرداختن به مسکن مهر، بافت‌های فرسوده، تسهیلات بانکی و… است دیده نشده و مسائلی چون وام مسکن برای زوج‌های جوان، توجه به معماری اسلامی ایرانی، حمایت از تولید واحد‌های مسکونی کوچک توسط بخش غیر‌دولتی برای اجاره اقشار کم درآمد و … که در جای خود دارای اهمیت است مورد توجه قرار گرفته است.
در این میان تسریع در عملیات ساخت مسکن مهر که در حال حاضر بزرگ‌ترین پروژه دولتی در سطح کشور است بیشترین تاکید نمایندگان را به دنبال دارد؛ به شکلی که اعضای کمیسیون عمران از دولت خواسته‌اند تا پس از تصویب برنامه پنجم ظرف ۲ سال آینده، بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در حال ساخت را به پایان رسانده و به متقاضیان تحویل دهد.
مهرداد لاهوتی، عضو کمیسیون عمران مجلس در این باره به دنیای اقتصاد گفت: در حال حاضر ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار خانوار در کشور در ۱۷ میلیون واحد مسکونی زندگی می‌کنند و این آمار کمبود دو میلیون واحد مسکونی را در کشور آشکار می‌کند.
وی توضیح داد: یکی از مهم‌ترین طرح‌هایی که برای رفع این کمبود به شدت بر آن تاکید شده مسکن مهر است که متاسفانه از برنامه ساخت‌وساز عقب است و کمیسیون عمران بر این مساله تاکید دارد که ظرف ۲ سال ساخت ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در این طرح به پایان برسد.
این در حالی است که علی نیکزاد به عنوان وزیر دولت دهم تاکید کرد تا پایان سال ۸۸ ،پنجاه هزار واحد مسکونی طرح مسکن مهر به متقاضیان تحویل داده خواهد شد، با این روند با یک حساب کلی ظرف ۲ سال آینده دولت خواهد توانست ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار واحد مسکونی در این طرح را آماده تحویل کند، ولی باز به این ترتیب وزارت مسکن و شهرسازی از برنامه پیشنهادی کمیسیون عمران مجلس عقب خواهد بود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.