تکمیل طرح مهر ۷۵ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

0

معاون وزیر مسکن و شهرسازی اعلام کرد: شهرهای جدید تحت پوشش وزارت مسکن و شهرسازی بمنظور تکمیل سهمیه ۲۵۰ هزار واحدی طرح مهر به ۷۵ هزار میلیارد ریال منابع مالی نیاز دارند.
به گزارش consbank به نقل از ایرنا، جمشید نورصالحی تصریح کرد: میزان تسهیلات بانکی اعطایی در شهرهای جدید در قالب طرح مهر به یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال رسیده و علاوه بر این رقم آورده مردم نیز به یک هزار میلیارد ریال بالغ شده است.
وی در ارتباط با موضوع مهم تامین آب و برق واحدهای مسکونی طرح مهر، گفت: براساس مصوبه هیات وزیران منابع مورد نیاز از سه بخش جذب می شود، یک سوم از سوی ریاست جمهوری و دولت، یک سوم منابع داخلی وزارت نیرو و بقیه از سوی استانداران فراهم خواهد شد.
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید افزود: یک سوم سهم دولت چهار هزار میلیارد ریال است که از این رقم دولت برای سال جاری پرداخت یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال را متعهد شده است.
وی اضافه کرد: سال ۱۳۸۹ نیز دو هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال در بودجه برای تامین آب و برق طرح های مسکن مهر در نظر گرفته شده است.
وزارت مسکن وشهرسازی انتظار دارد در هفته دولت و دهه فجر ۱۳۸۹ بخش عمده ای از مجموع یک میلیون واحد مسکونی طرح مهر به بهره برداری برسد.
براساس طرح مهر قرار است ۶۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت ساخته شود و در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر سهمیه ۱۲۰ هزار نفری درنظر گرفته شده، سهم شهرهای جدید ۲۵۰ هزار واحد مسکونی است و ۳۰ هزار واحد نیز در بافت های فرسوده شهری ساخته خواهد شد.
نورصالحی موضوع حمل ونقل و اتصال شهرهای جدید به شهر مادر را مهم خواند و گفت: لازم است برای اجرایی ساختن مساله مترو شهرهای جدید بودجه مستقل پیش بینی شود.
وزارت مسکن و شهرسازی ۲۱ شهر جدید را تحت پوشش خود دارد که چهار شهر تاکنون فاقد جمعیت هستند و بقیه حدود ۴۷۰ هزار نفر سکنه دارند.
اندیشه، پرند، پردیس و هشتگرد (استان تهران)، پولادشهر، بهارستان و مجلسی (اصفهان)، بینالود و گلبهار (خراسان رضوی)، مهاجران و امیرکبیر(مرکزی)، صدرا (فارس)، سهند (آذربایجان شرقی)، رامین و شیرین شهر(خوزستان)، علوی (هرمزگان)، عالی شهر و سیراف (بوشهر)، ایوانکی (سمنان)، مهستان (قم)و رامشار (سیستان و بلوچستان) ۲۱ شهر جدید تحت پوشش وزارت مسکن وشهرسازی هستند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.