تکنولوژی هایی که در آینده، فضای ساخت و ساز را متحول خواهند ساخت

0
تکنولوژی های جدید ساخت و ساز

بتنی که خودش را بازسازی می کند

سالانه میلیون ها پوند صرف نگهداری، تعمیر و بازسازی جاده ها، تونل ها و برج ها می شود، چرا که بتن ها با گذر زمان می شکنند و نیاز به بازسازی دارند. بتن هایی که خودشان را تعمیر می کنند، یکی از تکنولوژی های ساخت و ساز می باشند که به عمر ساختمان ها افزوده و کمک شایانی به هدر نرفتن زمان و هزینه می کنند. این تکنولوژی به این صورت است که هنگامی که آب وارد شکاف می شود، باکتری های موجود فعال شده و کلسیت را دفع کرده و منجر به بازسازی بتن می شود.

تکنولوژی های جدید ساخت و ساز - بتن های جدید

گروه ربات های سازنده

بر اساس تحقیقات دانشگاه هاروارد، گروه ربات های سازنده بر اساس چگونگی کار کردن موریانه ها طراحی شده است. موریانه ها مانند یک گروه با هم کار می کنند و این ربات ها بر این اساس برنامه ریزی شده اند. این ربات های چهار چرخ طراحی های مختلفی بنا به کاری که باید انجام بدهند دارند و مجهز به سنسورهایی هستند که حضور ربات های دیگر را کشف کرده و می توانند با هم کار کنند.

تکنولوژی های جدید ساخت و ساز-ربات ها

جاده های هوشمند

جاده های هوشمند نیز همانند بزرگراههای هوشمند، آینده حمل و نقل را متحول ساخته و شامل استفاده از سنسورها و بکارگیری تکنولوژی برای فراهم کردن یک رانندگی امن تر می باشند. اینگونه جاده ها اطلاعات واقعی را در مورد ترافیک و وضعیت جای پارک و شرایط آب و هوایی به راننده می دهند. این تکنولوژی نوآورانه قابلیت تولید انرژی و شارژ کردن ماشین های برقی در هنگام حرکت را دارند.

تکنولوژی های جدید ساخت و ساز-جاده هوشمند

ساخت خانه با استفاده از پرینت سه بعدی

با توجه به اینکه ساخت خانه با پرینت سه بعدی نیاز به صرف زمان کمتری دارد، راه حلی مناسب برای افرادی است که به دلیل بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله و طوفان خانه های خود را از دست داده اند.

تکنولوژی های جدید ساخت و ساز-پرینت سه بعدی

آجرهای هوشمند

ساختار این آجرها شبیه به لگو بوده و از بتون با مقاومت بالا ساخته شده اند. این آجرها دارای کنترل انرژی حرارت بالایی هستند و هزینه های ساخت و ساز را کاهش می دهند. به آسانی به هم متصل می شوند و فضای کافی برای عایق گذاری و سیم کشی دارند. این آجرها یکی از تکنولوژی های جدید ساخت و ساز هستند که تحولات قابل توجهی را در این صنعت ایجاد خواهند کرد.

تکنولوژی های جدید ساخت و ساز-آجرهای هوشمند

ساختمان هایی که با آلودگی مقابله می کنند.

ساختمان های جنگلی بلند یا جنگل های عمودی، ساختمان هایی هستند که برای مقابله با آلودگی هوا ساخته شده اند. این ساختمان ها بیش از ۱۰۰۰ درخت و ۲۵۰۰ درختچه دارند که آلودگی هوا را جذب کرده و کمک به تصفیه آن و تولید هوای تمیز تر می کنند. این درخت ها در زمینه جذب دی اکسیدکربن بسیار موثر می باشند.

تکنولوژی های جدید ساخت و ساز-جنگل عمودی

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.