جابجایی اوج ‌مصرف برق از شب به روز نگران‌کننده است

0

وزیر نیرو با بیان این‌که جابجایی پیک مصرف برق از شب به روز نگران‌کننده است، گفت: باید سازمان‌های مربوط مانع از ورود کالاهای پرمصرف انرژی به کشور شوند.
به گزارشConsBank به نقل از ایسنا، مجید نامجو از جابجایی زمان اوج‌مصرف برق از ساعات شب به روز ابراز نگرانی و اظهار کرد: این مساله به دلایل مختلف به‌خصوص استفاده بی‌رویه از وسایل انرژی‌بر و پرمصرفی مانند کولرهای گازی در فصل تابستان است.
وزیر نیرو افزود: ما به عنوان وزارت نیرو تلاش می‌کنیم که برای مردم آگاه‌سازی های لازم را انجام بدهیم که به سراغ وسایلی بروند که مصرف پایینی داشته و حتما برچسب انرژی داشته باشند.
او ادامه داد: راهکار دیگری که دنبال می‌کنیم این است که با سازمان‌ها و موسساتی که مسئول موادری مانند گمرک و مبارزه با قاچاق کالا هستند مذاکراتی داشته‌ایم که این سازمان‌ها از ورود کالاهای پرمصرف انرژی به کشورمان جلوگیری کنند که معضلی بزرگ برای کشور در حال و آینده ایجاد خواهد کرد.
به گفته وی، جابجایی پیک بار مصرف معضلی است که در حال اتفاق افتادن است و وزارت نیرو با نگرانی از این مشکل به طور کامل شرایط را رصد می‌کند و درحال برنامه‌ریزی برای مدیریت کردن مصرف برق در طول روز است.
درحالی که پیشتر ساعات شب به دلیل مصرف لامپ‌های روشنایی، وسایل برق و … به عنوان ساعات اوج مصرف برق در کشور محسوب می‌شد، با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ازجمله توزیع لامپ‌های کم‌مصرف، فرهنگ‌سازی برای مشترکین خانگی با هدف صرفه‌جویی در مصرف برق و البته همکاری خانواده‌ها میزان مصرف برق در ساعات شب کاهش یافت و این مساله باعث شد که با کاهش مصرف برق در شب، برخی ساعات در طول روز به عنوان ساعات اوج مصرف برق شناسایی شود که این مساله عمدتا به دلیل استفاده از وسایل پرمصرفی مانند کولرهای گازی و البته تجهیزات اداری با راندمان پایین هستند که این موضوع لزوم توجه بیشتر به این مقوله را طلب می‌کند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.