استادیوم هایی که میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر خواهند بود

0
جام جهانی 2022

فرانسه در جام جهانی ۲۰۱۸ موفق به کسب مقام قهرمانی شد، با این حال، در چهار سال آینده جهان چشم های خود را به روی قطر برای دور دیگری از جام جهانی فوتبال باز خواهد کرد. آماده سازی و تدارکات برای جام جهانی ۲۰۲۲ هم اکنون در اوج فعالیت خود می باشد که شامل ساخت و ترمیم ۸ استادیوم برای میزبانی تیم ها و طرفداران آنها از سراسر جهان می باشد.

با ۸ استادیوم جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر بیشتر آشنا شوید:

استادیوم لوسیل (Manica Architecture + Foster + Partners)

جام جهانی 2022

این استادیوم با ظرفیت ۸۶،۰۰۰ نفر، میزبان مراسم های افتتاحیه و اختتامیه جام جهانی ۲۰۲۲ خواهد بود. این استادیوم بعد از ساخت شهر لوسیل در ۱۵ کیلومتری پایتخت قطر، دوحه، به این نام نامگذاری شد. این استادیوم بخشی از سرمایه گذاری ۴۵ میلیون دلاری در زیرساخت های مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ می باشد.

جام جهانی 2022

استادیوم البیت (Aspire Zone Foundation)

جام جهانی 2022

این استادیوم در شهر الخور واقع شده است و توسط مردم بیانبانگرد که در منطقه قطر زندگی می کردند، مشهور شده است. استادیوم البیت ظرفیت میزبانی ۶۰،۰۰۰ نفر را دارا بوده و یکی از مسابقات نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ را برگزار خواهد کرد.

جام جهانی 2022

استادیوم راس ابوعبود (Fenwick Iribarren Architects)

جام جهانی 2022

این استادیوم بر مساحتی حدود ۴۵۰ هزار متر مربع در ساحل ساخته شده است و از مواد بازیافتی در ساخت آن استفاده شده است. استفاده از این مواد برای ساخت این استادیوم به منظور سرعت بیشتر ساخت و ساز بوده و همچنین سبب می شود که به راحتی بتوان این استادیوم را برچید و بعد از مسابقات آن را جابجا کرد.

استادیوم التوماما (Ibrahim Jaidah)

جام جهانی 2022

این استادیوم ظرفیت ۴۰،۰۰۰ نفر را دارا می باشد. نمای خارجی این استادیوم از الگوهای در هم پیچیده کلاههایی که مردان مسلمان بر سر می گذارند، الهام گرفته است. این استادیوم دما را در حدود ۱۸ درجه سانتی گراد حفظ خواهد کرد و می تواند در طول سال مورد استفاده قرار گیرد.

استادیوم الوکره (Zaha Hadid Architects)

جام جهانی 2022

این استادیوم با ظرفیت ۴۰،۰۰۰ نفر، به نام شهری که در آن ساخته شده است، نامگذاری شده است و از سنت دریانوردی محلی الهام می گیرد. با استفاده از الگوهای موج دار در سقف و استفاده از چوب در نمای داخلی، به افرادی که داخل استادیوم حضور دارند، تصور حضور در کشتی را می دهد. ابعاد سقف آن، ۲۳۰ متر طول دارند.

جام جهانی 2022

استادیوم الریان (AECOM + Ramboll + Pattern Design)

جام جهانی 2022

استادیوم الریان ظرفیت ۴۰،۰۰۰ میزبان را دارد. این استادیوم در شهر الریان، در میان مناطق صحرایی دوحه واقع شده است و شامل پنل های خورشیدی است که مصرف انرژی را بهینه می سازد.

جام جهانی 2022

ورزشگاه بنیاد قطر (RFA Fenwick Iribarren Architects + Astad Project Management)

جام جهانی 2022

این ورزشگاه به عنوان استادیوم آموزشی شهر شناخته شده است، این ساختار برای تکریم و بزرگداشت به دانش و آموزش ساخته شده است، چرا که در نزدیکی بهترین دانشگاه های دوحه واقع شده است. این استادیوم ظرفیت ۴۰،۰۰۰ میزبان را دارد و نیمی از صندلی های این استادیوم در اختیار طرفداران کشورهای توسعه یافته قرار خواهد گرفت. شکل ظاهری این استادیوم شبیه یک الماس می باشد که نور خورشید را در طول روز منعکس کرده و در شب باز می تاباند.

جام جهانی 2022

استادیوم بین المللی خلیفه

جام جهانی 2022

استادیوم بین المللی خلیفه یکی از استادیوم هایی می باشد که به منظور آماده سازی برای جام جهانی ۲۰۲۲  در حال بازسازی می باشد. این استادیوم در سال ۱۹۶۷ ساخته شده است و نقش میزبان را در چندین رویداد ورزشی بین المللی داشته است. اخیراً، کلیه قسمت های این ساختار توسط یک سایبان محافظت می شود که به همراه سایر مکانیزم های به کار رفته، به عنوان سیستم تهویه هوا عمل می کند.

جام جهانی 2022

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.