جدی شدن جلسات دستمزد ۹۳ در دی‌ماه/خبری از برگزاری جلسه شورای عالی کار نیست

0
به گزارش Consbank، هوشنگ درویشی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه جلسات کمیته دستمزد هنوز آغاز نشده است، اظهار داشت: قصد داریم در اوایل ماه جاری جلسات را برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه حدود ۶ ماه است که جلسات شورای عالی کار برگزار نشده است، تصریح کرد: ماده ۴۱ قانون کار ملاک اصلی نمایندگان کارگران برای مطرح کردن در جلسات شورای عالی کار است.  

 درویشی تاکید کرد: دستمزد کارگران باید با رعایت اصل سه‌جانبه‌گرایی تعیین شود،  اگر دستمزد به صورت غیر منطقی و بیشتر از حد افزایش یابد می‌تواند به ضرر کارفرمایان تمام و امنیت شغلی کارگران را متزلزل کند.

عضو شورای عالی کار با تاکید بر اینکه جلسات شورای عالی کار باید هر ماه برگزار شود گفت:  تا کنون هیچ خبری از برگزاری جلسه نیست اما احتمال اینکه تا هفته آینده این جلسه برگزار شود بسیار زیاد است.

 نماینده کارگران در شورای عالی کار درباره مدل جدید برای افزایش مزد سال آینده کارگران گفت: هنوز معاونت روابط کار در این زمینه مدلی ارائه نکرده است اما بدون شک قبل از برگزاری جلسه شورای عالی کار جلسه ای برای بیان این فرمول برگزار خواهد شد.

 وی با تاکید بر اینکه جلسات تعیین دستمزد مانند سنوات گذشته در دی‌ماه جدی می‌شود، ادامه داد: در خصوص تعیین دستمزد نکته اساسی این است که بدانیم هدف از افزایش مزد چیست؛ بنده معتقدم دستمزدی که تعیین می‌شود باید ارتقای سطح معیشت و افزایش قدرت خرید کارگران را دنبال کند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.