جذب سرمایه‌های خارجی امسال حداکثر به ۲ میلیارد دلار می رسد

0

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به جذب یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلاری سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در سال جاری گفت: جذب سرمایه‌های خارجی امسال حداکثر به ۲ میلیارد دلار می رسد.
به گزارش consbank به نقل ازفارس ، بهروز علیشیری افزود: سال گذشته این رقم یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار بود که امسال با احتساب سه ماه آخر سال که عمده شرکت‌ها بررسی مالی خود را انجام خواهند داد قطعا این رقم از مرز بی‌سابقه دو میلیارد دلار گذر خواهد کرد.
وی ادامه داد: اگر فضای مکدر سیاسی و گفت‌وگوهای سیاسی کنار گذاشته شود و با کارگزاران و بانکداران خارجی صحبت شود آنها معتقدند بازار ایران برای سرمایه‌گذاری سودآور و بکر است.
معاون وزیر اقتصاد افزود: وقتی می‌گوییم یک میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در سال جاری جذب شده به معنای این است که حداقل ۶ میلیارد دلار دیگر نیز درگیر پروژه‌های یاد شده در داخل کشور شده است که از این طریق اشتغال، رونق کسب و کار و تولید و سپس صادرات را به همراه خواهد داشت.
علیشیری همچنین شفافیت عملکرد مالی را از ویژگی‌ سرمایه‌گذاران خارجی در کشور ذکر کرد وگفت: ۸۵ درصد سرمایه‌گذاران خارجی به موقع مالیات خود را پرداخت می‌کنند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.