جریمه در انتظار ۳۰ درصد مشترکان گاز

0

مدیرگازرسانی شرکت ملی گاز با اشاره به ارسال طرح جدید افزایش جرایم مشترکان پر مصرف گاز به دولت، گفت: با تصویب این طرح حداقل ۳۰ درصد مشترکان گاز مشمول جرایم جدید می‌شوند.
مجتبی شیخ بهایی در گفت وگو با مهر با اشاره به برنامه های شرکت ملی گاز ایران برای شناسایی مشترکان پر مصرف گاز طبیعی، گفت: هم اکنون بازرسی و ممیزی های شرکت ملی گاز از ادارات و سازمانهای دولتی برای رعایت الگوهای تعیین شده مصرف گاز در استانهای مختلف کشور آغاز شده است.
وی با تاکید بر اینکه گاز آن دسته از مشترکان دولتی که الگوهای ابلاغ شده توسط دولت را رعایت نکنند پس از اعلام و در صورت تکرار قطع خواهد شد، تصریح کرد: همچنین برای رعایت الگوهای مصرف گاز در بخشهای خانگی و تجاری اخیرا پیشنهادی تنظیم و به هیات دولت ارائه شده است.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه در صورت موافقت دولت حجم جرایم مشترکان پر مصرف گاز خانگی و تجاری افزایش قابل توجه ای می یابد، بیان کرد: بر اساس برآوردهای انجام شده حداقل ۳۰ درصد مشترکان گاز مشمول جرایم جدید خواهند شد.
مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران همچنین از تعریف یک دهک جدید ” یازدهم” برای مشترکان گاز طبیعی خبر داد و افزود: پیش بینی می شود با تصویب طرح پیشنهادی در دولت، علاوه بر جریمه با اخطار قبلی و بعد از ۴۸ ساعت ادامه همان مصرف قبلی، گاز مشترکان قطع خواهد شد.
شیخ بهایی با تاکید بر اینکه بر این اساس، میزان جرایم دهک دهم از ۷۷۹ ریال به ۲۲۵۰ ریال به ازای هر متر مکعب مصرف بیشتر گاز افزایش می یابد، تبیین کرد: در صورتی که دهکهای پرمصرف پس از صدور اخطار اقدام به رعایت الگوهای تعیین شده نکنند، میزان حجم جرایم این مشترکان به بیش از سه برابر افزایش می یابد.
مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز پیشتر از اجرای طرح جدید افزایش جرائم مشترکین پر مصرف گاز خبر داده و گفته بود: طرح پلکانی مصرف گاز با توجه به تقسیم بندی پنج گانه شرایط آب و هوایی استانها از سال ۸۶ اجرا شده است و در طرح جدید میزان جرایم مشترکان پرمصرف و خارج از الگو تغییر خواهد کرد.
شیخ بهایی اظهار کرده بود: دراین طرح گاز بهای دهکهای اول و دوم همان ۴۵ ریال و دهک سوم تا هفتم ۱۰۰ ریال ولی جرائم دهک های هشتم تا دهم براساس قیمت های جدید تعیین شده در جدول محاسبه و اعمال می شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.